Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 listopad 2020 00:17
W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna OpenStreetMaps

Na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej (droga krajowa nr 25) oraz Opławiec w 2021 roku zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna – wynika z zaprezentowanego w poniedziałek projektu uchwały budżetowej. Sygnalizacja ma ułatwić wjazd w DK nr 25 z Opławca, gdzie obecnie obowiązuje znak stopu dla wyjeżdżających z Opławieckiej.

Jednym z argumentów branych pod uwagę przy decyzji o instalacji w tym miejscu sygnalizacji świetlnej jest przewidywany wzrost natężenia ruchu na DK25 z uwagi na drogę ekspresową S-5. Koronowska biegnie bowiem w kierunku węzła Tryszczyn (Bydgoszcz – Smukała). Obecnie od tego węzła oddany jest odcinek do Aleksandrowa na północ od Osielska, ale natężenie ruchu na nim jest minimalne.

 

Sytuacja ma się zmienić, po oddaniu odcinka z Białych Błot do Tryszczyna, co pozwoli tranzytowi zmierzającemu od strony Poznania w kierunku na Trójmiasto, ominąć Bydgoszcz. Ten odcinek planuje się oddać jeszcze w tym roku – na koniec października zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku oceniano 82,4%. GDDKiA liczy, że będzie on przejezdny przed nowym rokiem, zaś po nowym roku odbywałyby się już tylko prace wykończeniowe.

 

W planach jest też budowa kolejnej sygnalizacji na ulicy Fordońskiej, na wysokości Wyszogrodu – elewatora zbożowego, nieopodal restauracji KFC. Sygnalizacja ma mieć charakter wzbudzany, czyli umożliwiałaby przejście pieszym przez jezdnie, po wciśnięciu przycisku.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu