Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSystem do prowadzenia zdalnych obrad ma być uodporniony na warcholstwo

System do prowadzenia zdalnych obrad ma być uodporniony na warcholstwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 listopad 2020 00:02

Najprawdopodobniej listopadowa i grudniowa sesja Rady Miasta odbędą się w trybie zdalnym, szczególnie ważna będzie grudniowa z uwagi na uchwalanie budżetu miasta na 2021 rok. Jak się dowiadujemy – trwają obecnie testy nowych systemów, aby uniknąć sytuacji października, gdy część radnych opozycji próbowała zagłuszyć wystąpienia radnych koalicji poprzez gwizdy, puszczanie muzyki oraz wznoszenie okrzyków.

Obrady zdalne odbywają w Bydgoszczy przy wykorzystaniu narzędzie e-Sesja, którego twórcy nie przewidzieli takich sytuacji jak mieliśmy do czynienia w październiku. Aplikacja w swojej intencji zakładała, że radni niezabierający w danym momencie głosu będą wyciszali mikrofon, natomiast osoba prowadząca obrady nie ma możliwości technicznej wyłączenia radnych, którzy w danym momencie próbują zakłócać obrady. W rezultacie w październiku sesja wyglądała tak:

 

Najprawdopodobniej od kolejnej sesji e-Sesja będzie służyć jedynie do głosowania, natomiast sama dyskusja ma się odbywać przy użyciu innego oprogramowania, które umożliwi dyscyplinowanie niesfornych radnych. Wdrożenie nowego rozwiązania będzie wymagało jednak przeprowadzenia testów technicznych z udziałem radnych, co będzie dla nich dodatkowym obowiązkiem.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu