Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBurger King zachęca do kupowania jedzenia z McDonalds a Restauracja Sowa w Karczmie Młyńskiej

Burger King zachęca do kupowania jedzenia z McDonalds a Restauracja Sowa w Karczmie Młyńskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 listopad 2020 17:10

Zamówcie w McDonalds – ogłosiła kilka dni temu w mediach społecznościowych Burger King – Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek Was o to poprosimy. Tak samo nie przypuszczaliśmy, że będziemy Was zachęcać do zamawiania w KFC – czytamy dalej. W ten sposób marki, znane z zaciętej rywalizacji próbują poradzić sobie z trudną sytuacją branży po wprowadzeniu obostrzeń. Ta inicjatywa ma swoich naśladowców w Bydgoszczy.

 

Restauracja Sowa opublikowała przed kilkoma dniami apel do zamawiana na wynos w Karczmie Młyńskiej – Na pewno nie spodziewaliście się takiej informacji na tym profilu – czytamy w poście, gdzie Restauracja Sowa zachęca do zamawiania w ogólnie pojętej bydgoskiej gastronomii.

 

Gastronomia na zakręcie

22 października premier ogłosił, że od 24 października gastronomia w Polsce będzie mogła świadczyć usługi jedynie na wynos. Obostrzenie miało obowiązywać dwa tygodnie, ale zostało wydłużone do jasno niesprecyzownego terminu. Z racji tego, że w Polsce nie ma specjalnie kultury zamawiania jedzenia na wynos, restauratorzy znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. Lokalnie restauratorzy, jak pokazywały ostatnie lata, skupiali się głównie na współpracy niż na rywalizacji. Zrozumieli wszyscy bowiem, im większy wybór będzie w obrębie Starówki, tym więcej gości będzie się w tym miejscu pojawiać, stąd też współpraca przy inicjatywach, które miały na celu ożywianie tej przestrzeni.

 

Teraz restauratorzy faktycznie znaleźli się w trudnej sytuacji, od tego jak przetrwają ten kryzys będzie zależeć to, czy na Starówce będzie tętniło życie po pandemii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu