Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo nie koniec strajków kobiet – dzisiaj planowana wieczorna blokada miasta

To nie koniec strajków kobiet – dzisiaj planowana wieczorna blokada miasta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 listopad 2020 07:35

Po poniedziałkowej manifestacji w centrum Bydgoszczy, znacznie mniej licznej niż poprzednie, protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w większości miast zostały wstrzymane, choć np. w Toruniu odbywają się nadal. Dzisiaj wieczorem planowany jest Samochodowy Strajk Kobiet.

Uczestnicy zbierają się o godzinie 18 na parkingu jednej z galerii handlowych na Glinkach, aby następnie przejechać przez miasto. Z uwagi na późną godzinę, ten protest nie powinien być specjalnie dotkliwy dla innych użytkowników ruchu. Forma samochodowa również nie powinna wywoływać dużego ryzyka epidemicznego.

 

W mediach społecznościowych zapowiadany jest natomiast protest uliczny na poniedziałek.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu