Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 październik 2020 06:53
Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wrzesień kolejnym miesiącem, w którym notowano na terenie Bydgoszczy wzrost liczby osób bez pracy – we wrześniu wzrost był jednak znacznie niższy niż w sierpniu, co daje nadzieje, że recesja w rynek pracy w Bydgoszczy specjalnie nie uderzy, tym bardziej, że w skali województwa bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o ponad 500 osób.

Na dzień 30 września w Bydgoszczy zarejestrowanych było 5362 osoby bez pracy, co jest wzrostem o 37 osób w stosunku do 31 sierpnia. Można zauważyć,że po wiosennym lockdownie w pierwszej kolejności bezrobotnych przybywało w powiatach ziemskich, w Bydgoszczy wzrost rejestracji przyszedł nieco później i gdy teraz w większości powiatów wrzesień przynosił spadki, w Bydgoszczy mamy nieznaczny wzrost.

 

Jeszcze na dzień 31 lipca w Bydgoszczy było mniej bezrobotnych niż pod koniec lipca 2019 roku, pomimo lockdownu (jedyny powiat w województwie), dopiero sierpień i wrzesień sprawiły, że w stosunku do roku ubiegłego mamy więcej bezrobotnych - na koniec września jest to 377 osób.

 

W skali województwa kujawsko-pomorskiego bez pracy jest 8.357 osób.

 

Duży wpływ na w miarę stabilną sytuację na rynku miało wsparcie finansowe jakie pracodawcom udzieliło państwo. Jak przestrzegają jednak analitycy, stabilizacja może być krucha, więc dużo zależeć będzie od jesieni, w którą wchodzimy z nowymi obostrzeniami z uwagi na duże wzrosty zachorowań. Dużo zależeć będzie zatem od sytuacji globalnej w skali kraju, patrząc jednak na sytuację od marca można optymistycznie ocenić, że Bydgoszcz powinna sobie lepiej poradzić z ewentualnymi zawirowaniami od mniejszych powiatów.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu