Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie

Posłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 październik 2020 16:50
Posłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie Fot: K-P Urząd Wojewódzki

W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli kontrole poselskie w Urzędach Wojewódzkich, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim pojawiły się posłanki Iwona Kozłowska i Iwona Hartwich. Z parlamentarzystami spotkał się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W naszym województwie sytuacja może wydawać się szczególnie niepokojąca, bowiem w ostatnich dniach notujemy najwyższy wskaźnik reprodukcji COVID-19 w Polsce, a także mamy jedne z najwyższych dziennych przyrostów zachorowań.

 

- Jak widać pandemia się rozprzestrzenia, Polacy boją się o siebie, o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych. Chcemy sprawdzić, jak ta sytuacja niełatwa, która się wytworzyła w kraju, jest nadzorowana przez rząd, ale w terenie – mówiła przed rozpoczęciem kontroli posłanka Iwona Kozłowska.

 

Posłanka Hartwich poinformowała, że w Urzędzie Wojewódzkim będą pytać m.in. o to czy mamy wystarczającą miejsc w szpitalach, jeżeli wysokie przyrosty zachorowań będą się dalej utrzymywać. Parlamentarzystki chciały też pytać o to jak układa się w naszym województwie współpraca rządu z samorządami.

 

- Jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, ponieważ w naszym województwie znacznie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19 – powiedziała posłanka Iwona Hartwich.


Posłanka Kozłowska poruszyła z kolei aspekt szczepionek na grypę - Chcemy się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze szczepionkami przeciwko grypie, ponieważ rząd informuje, że osoby starsze po 75 roku życia otrzymują te szczepionki za darmo, ale tych szczepionek po prostu nie ma.

 

Parlamentarzystki przyjął osobiście wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu