Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZastępca Komendanta Głównego do policjantów: Zaufanie nie bierze się z niczego, ale z ciężkiej pracy każdego dnia

Zastępca Komendanta Głównego do policjantów: Zaufanie nie bierze się z niczego, ale z ciężkiej pracy każdego dnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 październik 2020 10:48

W piątek bydgoskie struktury Policji wizytował pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, który był obecny m.in. podczas otwarcia nowego posterunku policji na Osowej Górze. Podczas tej uroczystości podziękował policjantom za to, że wykonują od kilku miesięcy dodatkowe obowiązki, związane ze zwalczaniem rozpowszechniania się pandemii COVID-19.

 

Przed nadisp. Augustyniakiem wystąpił wiceminister w Kancelarii Premiera, który wskazywał, że Policja cieszy się wysokim zaufaniem społecznym - To zaufanie nie bierze się z niczego, bierze się ono z ciężkiej pracy policjantów każdego dnia – odniósł się do tej wypowiedzi nadisp. Dariusz Augustyniak, następnie dziękując funkcjonariuszom z Bydgoszczy i z województwa, którzy się do tego przyczyniają.

 

- Dziękuje szanowne koleżanki i koledzy za tą służbę dodatkową, bo od kilku miesięcy wykonujemy dodatkowe obowiązki związane z pandemią. Kontrolujemy, sprawdzamy jak przebiega kwarantanna i każdego dnia – bo tylko wczorajszą dobę tych kontroli było ponad 120 tys. (red. nawiązanie do czwartku) na cały kraj – mówił zastępca Komendanta Głównego Policji - To naprawdę są ilości zadań dodatkowych, które oprócz tych zadań podstawowych, czyli służby patrolowej, prowadzenia postępowań, zwalczanie przestępczości wykonuje polski policjant i wykonujecie tą pracę w sposób wzorowy, za co wam serdecznie dziękuje.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu