Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZastępca Komendanta Głównego do policjantów: Zaufanie nie bierze się z niczego, ale z ciężkiej pracy każdego dnia

Zastępca Komendanta Głównego do policjantów: Zaufanie nie bierze się z niczego, ale z ciężkiej pracy każdego dnia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 03 październik 2020 10:48

W piątek bydgoskie struktury Policji wizytował pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, który był obecny m.in. podczas otwarcia nowego posterunku policji na Osowej Górze. Podczas tej uroczystości podziękował policjantom za to, że wykonują od kilku miesięcy dodatkowe obowiązki, związane ze zwalczaniem rozpowszechniania się pandemii COVID-19.

 

Przed nadisp. Augustyniakiem wystąpił wiceminister w Kancelarii Premiera, który wskazywał, że Policja cieszy się wysokim zaufaniem społecznym - To zaufanie nie bierze się z niczego, bierze się ono z ciężkiej pracy policjantów każdego dnia – odniósł się do tej wypowiedzi nadisp. Dariusz Augustyniak, następnie dziękując funkcjonariuszom z Bydgoszczy i z województwa, którzy się do tego przyczyniają.

 

- Dziękuje szanowne koleżanki i koledzy za tą służbę dodatkową, bo od kilku miesięcy wykonujemy dodatkowe obowiązki związane z pandemią. Kontrolujemy, sprawdzamy jak przebiega kwarantanna i każdego dnia – bo tylko wczorajszą dobę tych kontroli było ponad 120 tys. (red. nawiązanie do czwartku) na cały kraj – mówił zastępca Komendanta Głównego Policji - To naprawdę są ilości zadań dodatkowych, które oprócz tych zadań podstawowych, czyli służby patrolowej, prowadzenia postępowań, zwalczanie przestępczości wykonuje polski policjant i wykonujecie tą pracę w sposób wzorowy, za co wam serdecznie dziękuje.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu