Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLaureaci Bydgoski Autografów już znani. Wyróżnieni zostaną późną jesienią

Laureaci Bydgoski Autografów już znani. Wyróżnieni zostaną późną jesienią

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 04 październik 2020 00:35

W ostatnich latach we wrześniu odbywało się Święto Ulicy Długiej, szczególnie w ostatnie dwie edycje starano się, aby było to wydarzenie ciekawe i przyciągające bydgoszczan. W tym roku z wydarzenia zrezygnowano z uwagi na pandemię Covid-19. Autografy przy ulicy Długiej będą jednak odsłonięte, ale planuje się to na nieokreśloną jeszcze dokładnie datę w listopadzie.

We wrześniu kapituła Bydgoskich Autografów, z nadesłanych przez mieszkańców propozycji, wyłoniła tegorocznych laureatów:

 

prof. dr hab. n. med. Aleksander Araszkiewicz

psychiatra i psychoterapeuta. Był wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz członkiem Zarządu Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego. Kierownik Katedry Psychiatrii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Kierownik Kliniki Psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Konsultant wojewódzki ds. psychiatrii na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Autor i współautor ponad 300 publikacji naukowych.

 

Marek Gotowski

bydgoski przedsiębiorca, biznesmen. Prezes Zarządu firmy Gotowski zajmującej się przedsięwzięciami infrastrukturalnymi, np. budową mostów, wiaduktów. Firma Marka Gotowskiego realizowała szereg ważnych dla miasta Bydgoszczy inwestycji, takich jak np. budowa Trasy Uniwersyteckiej czy wiaduktu przy ul. Wojska Polskiego. Firma Gotowski jest liderem w budownictwie komunikacyjnym ci przemysłowym.

 

 

dr hab. Janusz Kutta, dr hab. Marek Romaniuk, Stanisław Błażejewski

Bydgoscy historycy, archiwiści, badacze najnowszej historii miasta, o bogatym dorobku naukowym i popularno-naukowym. Historycy są autorami ponad 600 biogramów bydgoszczan, które zostały wydane w siedmiu tomach „Bydgoskiego Słownika Biograficznego“. To fundamentalna, z punktu widzenia poznawania dziejów miasta, praca sytuuje Autorów w gronie wyjątkowych postaci.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

  Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

 • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

  Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu