Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Na mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 16:06

W piątek w obecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka dokonano uroczystego otwarcia posterunku Policji na Osowej Górze. O powstanie samodzielnej jednostki na tym obszarze od wielu lat zabiegała społeczność lokalna z Osowej Góry oraz sąsiednich dzielnic, które do tej pory podlegały komisariatowi na Błoniu.

Komisariat na Osowej Górze mieści się przy ulicy Sardynkowej – Można rzecz vox populi, vox Dei (łac. głos ludu, głosem Boga) – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie wiceminister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich, który jako bydgoski samorządowiec doskonale zdaje sobie sprawę o oczekiwaniach społecznych w sprawie budowy komisariatu – Dzisiaj mamy pozytywny finał wieloletnich starań mieszkańców, parlamentarzystów, samorządowców o budowę nowej siedziby jednostki organizacyjnej Policji na Osowej Górze. Pamiętam interpelacje z 2007 roku, potem wielokrotne dyskusje na posiedzeniach sesji Rady Miasta Bydgoszczy oraz debaty na posiedzeniach komisji.

 

O potrzebie budowy komisariatu mówiło się od wielu długich lat, wprowadzona w 2016 roku ustawa o modernizacji Policji otworzyła formalną drogę do odtwarzania komisariatów – Dzisiaj ten posterunek, jest 130 odtworzonym od momentu funkcjonowania tego projektu – powiedział zastępca Komendanta Głównego nadisp Dariusz Augustyniak – To jest okres bardzo dobry dla Policji.

 

Zastępca Komendanta Głównego dziękował również uczestniczącym w zbiórce policjantom za to, że swoją postawą i zaangażowaniem budują dobry obraz polskiej Policji.

 

Na Osowej Górze pracować będzie 15 policjantów.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu