Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Na mapie Bydgoszczy pojawia się nowy komisariat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 16:06

W piątek w obecności Pierwszego Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka dokonano uroczystego otwarcia posterunku Policji na Osowej Górze. O powstanie samodzielnej jednostki na tym obszarze od wielu lat zabiegała społeczność lokalna z Osowej Góry oraz sąsiednich dzielnic, które do tej pory podlegały komisariatowi na Błoniu.

Komisariat na Osowej Górze mieści się przy ulicy Sardynkowej – Można rzecz vox populi, vox Dei (łac. głos ludu, głosem Boga) – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie wiceminister w Kancelarii Premiera Jarosław Wenderlich, który jako bydgoski samorządowiec doskonale zdaje sobie sprawę o oczekiwaniach społecznych w sprawie budowy komisariatu – Dzisiaj mamy pozytywny finał wieloletnich starań mieszkańców, parlamentarzystów, samorządowców o budowę nowej siedziby jednostki organizacyjnej Policji na Osowej Górze. Pamiętam interpelacje z 2007 roku, potem wielokrotne dyskusje na posiedzeniach sesji Rady Miasta Bydgoszczy oraz debaty na posiedzeniach komisji.

 

O potrzebie budowy komisariatu mówiło się od wielu długich lat, wprowadzona w 2016 roku ustawa o modernizacji Policji otworzyła formalną drogę do odtwarzania komisariatów – Dzisiaj ten posterunek, jest 130 odtworzonym od momentu funkcjonowania tego projektu – powiedział zastępca Komendanta Głównego nadisp Dariusz Augustyniak – To jest okres bardzo dobry dla Policji.

 

Zastępca Komendanta Głównego dziękował również uczestniczącym w zbiórce policjantom za to, że swoją postawą i zaangażowaniem budują dobry obraz polskiej Policji.

 

Na Osowej Górze pracować będzie 15 policjantów.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu