Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZanieczyszczenia z Zachemu z pękniętej rury mogą trafiać do Wisły. Zdaniem WIOŚ nie powinny być jednak wielkim zagrożeniem

Zanieczyszczenia z Zachemu z pękniętej rury mogą trafiać do Wisły. Zdaniem WIOŚ nie powinny być jednak wielkim zagrożeniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 wrzesień 2020 06:42

Pod koniec sierpnia pojawiła się informacja, że na terenie dawnego Zachemu doszło do pocięcia rury, która dostarczała wodę. Rurą spływa woda ze zbiornika retencyjnego, w którym zbierają się chemikalia z jednego ze składowisk. Po zniszczeniu rury wpływają one do Wisły.

O tę sprawę zapytał na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa, Małgorzatę Witkowską z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, radny Roman Jasiakiewicz.

 

- Nie wiemy kto to przeciął – podkreśla Witkowska - Jest wpływ zanieczyszczeń charakterystycznych dla Zachemu, ale nie są one znacząco stężone.

 

Przedstawicielka WIOŚ poinformowała, że właściciel terenu podjął działania mające na celu uszczelnienie dawnego rurociągu, natomiast WIOŚ prowadzi monitoring - Nie spodziewamy się wielkiej strugi zanieczyszczeń, ponieważ mała skala jest cieku płynącego do Wisły w naszej opinii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu