Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro dowiemy się na czym stoimy w temacie promu z Solca do Czarnowa

Jutro dowiemy się na czym stoimy w temacie promu z Solca do Czarnowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 27 wrzesień 2020 00:34

Gdyby kiedyś powstał most na wysokości Solca Kujawskiego, komunikujący drogę krajową nr 10 z drogą krajową nr 80, to byłoby to ważne rozwiązanie komunikacyjne odciążające ruch w Bydgoszczy – na dzisiaj to są jednak marzenia, bowiem nie ma środków na sfinansowanie budowy mostu. Natomiast władze województwa chcą zbudować pomiędzy Solcem Kujawskim a Czarnowem przeprawę promową.

Jedni ten kierunek działania chwalą, jako dobre rozwiązanie tymczasowe, nie brakuje jednak też głosów krytycznych, że zamiast właściwych rozwiązań wdraża się półśrodki.

 

Jednostka promowa została zbudowana już przez firmę z Malborka, obecnie przechodzi procedury związane ze zwodowaniem. Problemem jest jednak stan dróg dojazdowych do promu po obu stronach Wisły. Droga ma status drogi wojewódzkiej – Zarząd Dróg Wojewódzkich w przetargu wyłonił wykonawcę, który miał przede wszystkim zbudować przyczółki promowe. Wykonawca na początku roku porzucił jednak realizację tej inwestycji.

 

Ogłoszono ostatnio drugi przetarg, jutro (27 września) planowane jest otwarcie ofert. Dowiemy się jacy wykonawcy są zainteresowani oraz za jakie pieniądze. Jeżeli oferta zmieści się w budżecie na ten cel, istnieje szansa, że realizacja inwestycji ruszy z miejsca.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu