Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego

Po oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 wrzesień 2020 14:47
Po oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego Fot: Robert Sawicki / UMB

Część z naszych czytelników zapewne pamięta oddanie do użytku nowej linii tramwajowej do Fordonu, jakie zmiany ta inwestycja przyniosła. Można było mówić wręcz o rewolucji, bowiem zmiany w rozkładach jazdy dotknęły niemal każdej części miasta. Przed nami kolejna taka rewolucja, powoli bowiem dobiega końca budowa torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej, natomiast niedługo ruszy budowa nowego mostu tramwajowego nad Brdą na wysokości Mostu Kazimierza Wielkiego.

Wstępna koncepcja nowego układu komunikacyjnego już powstała – ulicą Kujawską pojadą według niej trzy linie tramwajowe: nr 9 (z dworca PKP na Glinki), nr 11 (z Myślęcinka na Kapuściska)m nr 2 łącząca Bielawy z Fordonem (ta linia ruszy dopiero po budowie mostu nad Brdą). Docelowo na Rondzie Kujawskim tramwaj pojawiać będzie się co 3 minuty, co sprawi, że będzie to jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Bydgoszczy.

 

Propozycja nowego schematu:

 

Do powyższych zmian planuje się dostosować również rozkład linii autobusowych.

 

W piątek 18 września ruszą konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu, potrwają one do 9 października. Po rozpoczęciu konsultacji do tematu wrócimy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu