Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRównież UKW stawia na nauczanie hybrydowe

Również UKW stawia na nauczanie hybrydowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 07:01

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wydał zarządzenie dotyczące prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym. Zajęcia będą odbywały się w trybie hybrydową, podobną decyzję jeszcze w sierpniu podjął drugi z bydgoskich uniwersytetów – UTP. Dla UKW jest to decyzja bez precedensu.

Rok akademicki rozpocznie się dopiero w październiku, ale władze uczelni już teraz wolą dmuchać na zimne. Bezprecedensowa decyzja podyktowana jest epidemią COVID-19. Tryb hybrydowy zakłada, że część zajęć odbywać będzie się stacjonarnie w murach uczelni, a część w trybie zdalnym za pośrednictwem internetu. Jak wynika z zarządzenia rektora, plany zajęć mają być podzielone na dni stacjonarne i zdalne. Co do zasady zajęcia w formie wykładów będą się odbywać tylko zdalnie, natomiast w formie warsztatowo-ćwiczeniowej powinny się odbywać stacjonarnie przy zastosowaniu zaleceń sanitarnych.

 

W praktyce taka forma organizacji roku akademickiego ma pozwolić na zmniejszenie liczby gromadzących się w budynkach studentów.

 

Taka forma nauczania obowiązywać będzie przynajmniej do 28 lutego 2021 roku.

 

Jak już informowaliśmy – w sierpniu również władze Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdecydowały się na nauczanie w trybie hybrydowym. UTP chce, aby w pierwszych tygodniach nowego roku akademickiego zajęcia odbywały się głównie zdalnie, a powrót do zajęć stacjonarnych ma następować w oparciu o obserwację sytuacji epidemicznej w kraju i w regionie.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu