Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPoseł Lewicy krytykuje budowę parkingu przy Grudziądzkiej

Poseł Lewicy krytykuje budowę parkingu przy Grudziądzkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 sierpień 2020 06:57
Poseł Lewicy krytykuje budowę parkingu przy Grudziądzkiej Wizualizacja

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy ostateczne wizualizację wielopoziomowego parkingu, który powstanie przy ulicy Grudziądzkiej. Wykonawca, który wykonał ten projekt, jest zobowiązany wykonać także prace budowlane. Inwestycje krytykuje poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Jestem głęboko zaniepokojony budową kolejnego wielopoziomowego parkingu w centrum Bydgoszczy – informuje w swoim stanowisku poseł Krzysztof Gawkowski, pełniący funkcję przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Lewicy w Sejmie RP. W jego opinii ta inwestycja przeczy zasadom równoważonego rozwoju.

 

Poprawę życia społecznego i polepszenia transportu publicznego opiera się budowie parkingów dla aut osobowych na obrzeżach miast, gdzie kierowcy mogą pozostawić samochód i kontynuować podróż transportem publicznym. Budowa wielkiego w samym centrum Bydgoszczy jest sprzeczna z europejskimi trendami, dobrą polityką transportową i zasługuje na wyraźna krytykę – informuje biuro parlamentarzysty.

 

Zatrzymanie tej inwestycji na tym etapie wydaje się już jednak mało prawdopodobne.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu