Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych

W Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 sierpień 2020 12:01
W Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych Fot: Tracy Olson

Na dzień 15 stycznia w Bydgoszczy funkcjonowało 29 ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych, zgodnie z ustawą o elektromobilności powinno być ich, w mieście tej wielkości, przynajmniej 210. W środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie głosować nad przyjęciem planu budowy stacji ładowania, w ramach którego powstać ma 181 kolejnych stacji, aby spełnić zadość wymogowi 210 punktów.

Na chwilę obecną w Bydgoszczy zarejestrowanych jest tylko 75 pojazdów elektrycznych oraz 1433 korzystających z energii elektrycznej jako paliwa alternatywnego. Ogółem pojazdów mamy zarejestrowanych ponad 293 tys.

 

Zgodnie z ustawą nowe stacje będzie budować Enea Operator Sp. z o.o., natomiast Rada Miasta w ramach uzgodnień opracowuje koncepcję ich lokalizacji. W tej sprawie odbywały się też konsultacje społeczne.

 

Lokalizacja planowanych 181 stacji:

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu