Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDuży wzrost nowych zachorowań w kujawsko-pomorskim. Głównie w Bydgoszczy

Duży wzrost nowych zachorowań w kujawsko-pomorskim. Głównie w Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 sierpień 2020 10:49
Duży wzrost nowych zachorowań w kujawsko-pomorskim. Głównie w Bydgoszczy Fot: cottonbro

We wtorek stwierdzono 551 nowych zachorowań na COVID-19 w Polsce, z tego w województwie kujawsko-pomorskim są to 34 przypadki, co stanowi największy dzienny wzrost od kilku miesięcy – obecnie w naszym województwie jest 219 osób chorych, jeżeli tendencja się utrzyma to wkrótce możemy się zbliżyć do liczby z kwietniowego szczytu (365 chorych w jednym momencie).

 

Najwięcej nowych zachorowań stwierdzono w Bydgoszczy – 10. 4 z Torunia, 3 z Inowrocławia, 2 z Grudziądza, 4 z powiatu brodnickiego, 3 z powiatu lipnowskiego, 2 z powiatu wąbrzeskiego, 2 z powiatu toruńskiego, 1 z powiatu chełmińskiego, 1 z powiatu bydgoskiego, 1 z powiatu rypińskiego, 1 z powiatu włocławskiego.

 

 

 

 

Jednocześnie dzisiaj stwierdzono pierwsze przypadki w naszym województwie powyżej 900 zachorowań – łącznie mamy ich 921 oraz 652 ozdrowieńców, a także 50 zgonów.

 

Codziennie aktualizowane dane statystyczne publikujemy - COVID-19 - dane statystyczne

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu