Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Na dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 sierpień 2020 14:15

Budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Kruszwickiej, wraz z Placem Poznańskim przez kilka tygodni dała się we znaki kierowcom, od dłuższego czasu prowadzone są już prace wykończeniowe, a formalnie inwestycja powinna się zakończyć w ciągu tygodnia. W każdej chwili może ruszyć natomiast budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Focha w kierunku ulicy Gdańskiej.

- Obszar Ronda Grunwaldzkiego był do niedawna pozbawiony infrastruktury rowerowej. Dopiero w zeszłym roku oddaliśmy infrastrukturę ulicy Grunwaldzkiej, w tym roku ulica ta wydłużyła się aż do granic miasta za sprawą rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał na poniedziałkowym briefingu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Obecnie prowadzone są głównie prace związane z malowaniem oznakowania poziomego oraz montażem sygnalizacji świetlne - Kolejną inwestycją, która praktycznie już się rozpoczęła to inwestycja budowy infrastruktury od ronda Grunwaldzkiego, ulicą Focha do ulicy Gdańskiej.

 

Pierwszy etap zakłada prace na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do Mostów Solidarności. Inwestycja będzie kosztować 2,5 mln zł. Dla porównania koszt zadania wzdłuż Kruszwickiej i na Placu Poznańskim to 9 mln zł. Drogowcy zapewniają, że prace na Focha nie będą aż tak uciążliwe, mogą pojawiać się czasowo zwężenia na jednym z pasów ruchu.


Na najbliższy czas zaplanowano również budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, we współpracy i przy partycypacji finansowej gminy Osielsko.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu