Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Na dniach ruszy budowa ścieżki rowerowej wzdłuż Focha. Drogowcy uspokajają, że nie będzie większych utrudnień w ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 sierpień 2020 14:15

Budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Kruszwickiej, wraz z Placem Poznańskim przez kilka tygodni dała się we znaki kierowcom, od dłuższego czasu prowadzone są już prace wykończeniowe, a formalnie inwestycja powinna się zakończyć w ciągu tygodnia. W każdej chwili może ruszyć natomiast budowa dróg rowerowych wzdłuż ulicy Focha w kierunku ulicy Gdańskiej.

- Obszar Ronda Grunwaldzkiego był do niedawna pozbawiony infrastruktury rowerowej. Dopiero w zeszłym roku oddaliśmy infrastrukturę ulicy Grunwaldzkiej, w tym roku ulica ta wydłużyła się aż do granic miasta za sprawą rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał na poniedziałkowym briefingu zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz. Obecnie prowadzone są głównie prace związane z malowaniem oznakowania poziomego oraz montażem sygnalizacji świetlne - Kolejną inwestycją, która praktycznie już się rozpoczęła to inwestycja budowy infrastruktury od ronda Grunwaldzkiego, ulicą Focha do ulicy Gdańskiej.

 

Pierwszy etap zakłada prace na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do Mostów Solidarności. Inwestycja będzie kosztować 2,5 mln zł. Dla porównania koszt zadania wzdłuż Kruszwickiej i na Placu Poznańskim to 9 mln zł. Drogowcy zapewniają, że prace na Focha nie będą aż tak uciążliwe, mogą pojawiać się czasowo zwężenia na jednym z pasów ruchu.


Na najbliższy czas zaplanowano również budowę infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, we współpracy i przy partycypacji finansowej gminy Osielsko.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Sejm apeluje do samorządów o zacieśnianie współpracy z ukraińskimi samorządami

  Gdy w maju w ukraińskim parlamencie prezydent Ukrainy Wołodymir Zelenski, w obecności prezydenta Andrzeja Dudy, dziękował polskim miastom, w tym także Bydgoszczy, za wsparcie niesione dla jego narodu, podkreślał, że większość ukraińskich miast ma bliskie relacje z polskimi. O potrzebie kontynuowania tego kierunku mówi uchwała Sejmu RP z piątku.

 • Czy musimy się obawiać przerw w dostawie prądu?

  Mamy obecnie jedno z bardziej upalnych lat, co przekłada się z kolei na większe zużycie prądu, chociażby z uwagi na pracę klimatyzacji. Polska energetyka w głównej mierze opiera się na węglu, a ten stał się też towarem deficytowym. O ile eksperci raczej nie wieszczą wielkiego blackoutu w Polsce, to lokalnych ograniczeń w dostawie prądu nie można już wykluczyć.

Wiadomości z regionu