Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzygotowania do rewitalizacji skoczni w Harrachovie już trwają

Przygotowania do rewitalizacji skoczni w Harrachovie już trwają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 30 lipiec 2020 19:26

W czwartek 30 lipca w siedzibie Kraju Libereckiego w czeskim Libercu odbyło się spotkanie informacyjno-robocze z udziałem bydgoskich architektów z pracowni Archigeum, poświęcone przygotowaniom do rewitalizacji skoczni narciarskiej w Harrachovie, na której być może będą odbywały się najdalsze skoki w Europie. Spotkaniu przewodniczył wicehetman Kraju Libereckiego (odpowiednich polskich wicemarszałków województw) Petr Tulpa.

Obecni byli także przedstawiciele samorządu Harrachova oraz czeskich związków narciarskich. Wicehetman przedstawił bydgoskich architektów, którzy wygrali przetarg na opracowanie studium kierunków rewitalizacji skoczni narciarskiej w Harrachovie, jako autorów koncepcji budowy kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanym, gdzie obecnie toczą się pod nadzrem pracowni Archigeum prace budowlane - Mogą poszczycić się bogatymi referencjami.

Przemyslaw Gawęda z Archigeum wyjaśniał natomiast – Wielu kibiców słysząc o naszych zamiarach cieszyło się z tego, że w Harrachovie dojdzie do rewitalizacji – wyjaśniał – Zdajemy sobie sprawę z tego, że takiej rewitalizacji nie da się zrobić z dnia na dzień, jest wiele problemów natury infrastrukturalnej i komunikacyjnej, ale efektem tej rewitalizacji może być przywrócenie ruchu turystycznego.

 

W czasie, gdy w Libercu rozmawiano jak w ramach zespołu roboczego szybko pojawiające się przeszkody likwidować, w Harrachovie pracujący z pracownią geolodzy prowadzili pierwsze pomiary.

 

Na zakończenie spotkania architekci Przemysław Gawęda i Marcin Sajdak przekazali wicehetmanowi Petrowi Tulpie podarunki promujące Bydgoszcz, w tym wydanie albumu o dziejach miasta w 100. rocznicę powrotu do Polski.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu