Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Na Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 lipiec 2020 00:48

Ulica Nakielska to jedna z ruchliwszych bydgoskich arterii, której słabym punktem jest wiadukt kolejowy wzdłuż linii kolejowej nr 131 na Inowrocław. Zgodnie z przepisami pod tym wiaduktem mogą przemieszczać się pojazdy nie wyższe niż 3,2 metra, ale nie wszyscy kierowcy tego przestrzegają, licząc na to, że ,,jakoś przejadą” i nie zahaczą.

Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, że ciężarówka zahacza o wiadukt, przez co na Nakielskiej powstaje zator, na czym cierpią uczestnicy ruchu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zwraca się do Policji i Straży Miejskiej o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli pojazdów ciężarowych poruszających się Nakielską. W ten sposób chce prewencyjnie wymusić na kierowcach przestrzeganie przepisów, w przypadku pojazdów wyższych niż 3,2 metra kierowania się wyznaczonymi objazdami.

 

O podjęcie działań zaradczych zwrócił się do drogowców radny Szymon Róg, wskazując na powstające zatory z winy kierowców próbujących przejechać pod wiaduktem pomimo zbyt wysokiej naczepy. ZDMiKP informuje radnego, iż oznakowanie informujące o przeszkodzie w postaci wiaduktu ustawiono w kilku miejscach, stąd też ZDMiKP zwróci się do Policji i Straży Miejskiej o wyrywkowe kontrole kierujących.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu