Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Na Nakielskiej będą kontrolować wysokość pojazdów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 lipiec 2020 00:48

Ulica Nakielska to jedna z ruchliwszych bydgoskich arterii, której słabym punktem jest wiadukt kolejowy wzdłuż linii kolejowej nr 131 na Inowrocław. Zgodnie z przepisami pod tym wiaduktem mogą przemieszczać się pojazdy nie wyższe niż 3,2 metra, ale nie wszyscy kierowcy tego przestrzegają, licząc na to, że ,,jakoś przejadą” i nie zahaczą.

Od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, że ciężarówka zahacza o wiadukt, przez co na Nakielskiej powstaje zator, na czym cierpią uczestnicy ruchu. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zwraca się do Policji i Straży Miejskiej o przeprowadzanie wyrywkowych kontroli pojazdów ciężarowych poruszających się Nakielską. W ten sposób chce prewencyjnie wymusić na kierowcach przestrzeganie przepisów, w przypadku pojazdów wyższych niż 3,2 metra kierowania się wyznaczonymi objazdami.

 

O podjęcie działań zaradczych zwrócił się do drogowców radny Szymon Róg, wskazując na powstające zatory z winy kierowców próbujących przejechać pod wiaduktem pomimo zbyt wysokiej naczepy. ZDMiKP informuje radnego, iż oznakowanie informujące o przeszkodzie w postaci wiaduktu ustawiono w kilku miejscach, stąd też ZDMiKP zwróci się do Policji i Straży Miejskiej o wyrywkowe kontrole kierujących.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu