Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz mówi Komunalnikowi pierwsze do widzenia

Bydgoszcz mówi Komunalnikowi pierwsze do widzenia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 lipiec 2020 12:51

Od 1 września odpady w sektorze IV będzie odbierał inny podmiot niż firma Komunalnik - zapowiedział dzisiaj zastępca prezyde ta Michał Sztybel wskazując, że to jest pierwsze do widzenia dla Komunalnika. Sektor obejmuje m.in. Błonie i Stare Miasto.

 

- Niestety nasze obawy jakie przed pierwszym kwietnia mieliśmy wobec nie możności wykonania prawidłowej usługi orzez firmę - poinformował zastępca prezydenta Michał Sztybel. Od tego jak będzie wyglądać zaangażowanie Komunalnika w dalszym okresie zależeć będą podjęte decyzje co do dwóch pozostałych sektorów. Zmienia się też czas reklamacji, czyli dokonywania odbiorów zastępczych przez miejską firmę ProNatura będzie to tylko jeden dzień - dzisiaj są to trzy dni. 

 

 

Nie wiemy dzisiaj kto przejmie obsługę w IV sektor od września.

 

Sztybel wskazał, że decyzyjność w tej sprawie utrudniały uchwały wprowadzone na czas COVID-19 -  Gdyby nie bylo tej sejmowej ustawy to dzisiaj nie rozmawialiśmy o firmie Komunalnik.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu