Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGłos Bydgoszczy: Jak długo będziemy borykać się z chaosem ze śmieciami?

Głos Bydgoszczy: Jak długo będziemy borykać się z chaosem ze śmieciami?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 00:37

Zalegające tygodniami odpady na ulicach i w nieruchomościach to problemy, z którymi duża część Bydgoszczy boryka się od kilku miesięcy. Czy jest szansa, że wkrótce sytuacja wróci do normy jaką pamiętamy chociażby w okresie przed kwietniem? Te pytania w ramach ,,Głosu Bydgoszczy” zadaliśmy przy okazji nadzwyczajnej sesji zwołanej przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Na pytania Sebastiana Grysiaka odpowiadał Krzysztof Zająkała kierujący Biurem Zarządzania Odpadami oraz radny PiS Marcin Lewandowski, który reprezentował klub w dyskusji nad kryzysem śmieciowym jako sprawozdawca.

 

- Obowiązkiem samorządu jest zapewnienie odbioru odpadów. Stwierdzamy najprostszy fakt, że to nie jest odbierane – mówił o przyczynach jakie skłoniły radnych PiS do wystąpienia o nadzwyczajną sesję oraz o powołanie komisji doraźnej, radny Marcin Lewandowski. We wtorek taka komisja została przy akceptacji całej Rady Miasta powołana.

 

 

- Korzystamy ze wszystkich możliwych środków prawnych po kolei, wynikających z warunków umowy, po to aby doprowadzić sytuację do porządku – podkreślał reprezentujący prezydenta Krzysztof Zajakała.

 

W audycji wyjaśniał on również przebieg przetargu i jak to się stało, że wybrano w firmę, z której jakości usług bydgoszczanie nie są zadowoleni.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu