Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

O kolejności kluczowych inwestycji mamy zdecydować w konsultacjach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 22 lipiec 2020 06:48

Pandemia COVID-19 przełoży się na spowolnienie miejskich inwestycji, bowiem dochody samorządów będą mniejsze. Prezydent zapowiada natomiast konsultacje na temat kolejności części priorytetowych inwestycji.

W trakcie wczorajszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przedstawiano radnym informacje o przebiegu prac związanych z rozbudową ulicy Nakielskiej. Realizacja tej inwestycji z powodu kosztów pandemii dla budżetu miasta może zostać przesunięta w czasie.

 

Gdy mowa o rozbudowie Nakielskiej to mamy tak naprawdę dwie inwestycje, traktowane jako etapy rozbudowy. Najbardziej zaawansowany jest etap zachodni od ulicy Nasypowej do Lisiej - Długo trwało przygotowywanie modelu hydrologicznego, który opracowywały MWiK, ale teraz mamy to już przygotowane i prace projektowe ruszyły – wyjaśnił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz.

 

O tym kiedy inwestycja na tym odcinku ruszy zależeć będzie dostępność środków finansowych, które z powodu pandemii stopniały. Radny Szymon Róg pytał, czy w przypadku, gdyby do Bydgoszczy trafiły zapowiadane przez rząd 63 mln zł z funduszu inwestycji samorządowych, to czy te środki mogłyby trafić na przebudowę Nakielskiej. W odpowiedzi zastępca prezydenta Michał Sztybel ocenił, że na razie to są tylko zapowiedzi - Generalnie kierunek jest taki, żeby te najważniejsze zadania wybierać z mieszkańcami


Dopytany przeze mnie Sztybel wyjaśnił, że zamiarem prezydenta będzie przeprowadzenie konsultacji na temat kolejności realizacji kluczowych inwestycji. Konsultacje mogą się odbyć razem z glosowaniem w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, czyli na przełomie listopada i grudnia.

 

Jeżeli chodzi o odcinek wschodni od Nasypowej do ronda Grunwaldzkiego, tutaj jest zamiar przedstawienia publicznie wkrótce opracowanej koncepcji oraz przeprowadzenie jesienią konsultacji społecznych z mieszkańcami.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu