Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiaski zostaną nagrodzone za wysoką frekwencję

Piaski zostaną nagrodzone za wysoką frekwencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 21 lipiec 2020 07:33

W ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Piaski na inwestycje o charakterze osiedlowym mają do wykorzystania ponad 268 tys. zł. Jest to kwota powiększona o tegoroczny bonus dla Piasków za wysoką frekwencję wyborczą w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.

W ubiegłych latach według osiedlowego parytetu Piaski miały do dyspozycji 168,1 tys. zł. Przed drugą turą wyborów prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że dodatkowe 100 tys. zł na inwestycje trafią na osiedle, które uzyska najwyższą frekwencję wyborczą. W komisjach zlokalizowanych na Piaskach wyniosła ona prawie 77%, przy średniej dla Bydgoszczy 70,15%.

 

W tegorocznej edycji BBO zgłoszono 488 projektów osiedlowych, 18 ponadosiedlowych 78 małych projektów społecznych, które obecnie przechodzą weryfikację, a na przełomie listopada i grudnia odbędzie się głosowanie mieszkańców nad nimi.

 

Na Piaskach jest to kilkanaście projektów, które dotyczą m.in.: budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Smukalskiej, rozbudowy ulicy przy ulicy Mochelskiej, instalacji monitoringu wizyjnego, montażu oświetlenia ulic, a także rozwoju przestrzeni parkowej czy budowy placów zabaw. Mieszkańcy Piasków będą mieli zatem z czego wybierać.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu