Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadni PiS skierowali przeciwko Radzie Miasta zawiadomienie do prokuratury

Radni PiS skierowali przeciwko Radzie Miasta zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 20 lipiec 2020 06:53

W czerwcu Rada Miasta Bydgoszczy udzieliła prezydentowi Rafałowi Bruskiemu absolutorium za politykę finansową w 2019 roku. Zdaniem radnych PiS mogło dojść do naruszenia prawa, dlatego skierowali do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy zawiadomienie w tej sprawie.

Treści zawiadomienia nie znamy, wpłynęło ono jeszcze w trakcie kampanii wyborczej. Od kilku tygodni PiS natomiast negatywnie ocenia zajście jakie miało miejsce 12 czerwca na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, wówczas radni koalicji zmienili porządek obrad wprowadzając podjęcie uchwały o zarekomendowaniu Radzie Miasta przyjęcia absolutorium. Dzięki tej uchwale komisji – Rada Miasta podjęła w czerwcu uchwałę o udzieleniu absolutorium. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, radny Jarosław Wenderlich zarzucał, że Komisja nie mogła podjąć takiego wniosku bez zakończenia prac zespołów roboczych, które badały m.in. przetargi. W jego opinii z udzieleniem absolutorium można było poczekać nawet do sierpnia.

 

To również radny Jarosław Wenderlich poinformował w mediach społecznościowych o złożeniu zawiadomienia do prokuratury przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

 

Prezydent Rafał Bruski uczestnicząc w kolejnym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej wyraził pogląd, że w zarzutach opozycji nie wskazano żadnych twardych zarzutów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu