Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiS chce powołać quasi komisję śledczą ds. Komunalnika

PiS chce powołać quasi komisję śledczą ds. Komunalnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 lipiec 2020 12:48

Na wtorek 21 zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, której głównym punktem będzie powołanie uchwał w sprawie powołania trzech komisji doraźnych. O sesję oraz o powołanie komisji wnioskuje Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Pierwsza komisja miałaby przyjrzeć się problemom miasta w zakresie gospodarki komunalnej, miała by w swoim zakresie zbadać też przetarg w którego finale obsługę trzech sektorów Bydgoszczy przejęła od Remondisu firma Komunalnik. Komisja miałaby też wyjaśnić jak Komunalnik reaguje na problemy zgłaszane przez bydgoszczan. Można się dopatrzyć tutaj intencji, aby była to quasi śledcza komisja, bowiem będzie badana prawidłowość postępowania przetargowego.

 

Dwie pozostałe komisje mają się zająć problemem występujących po intensywnych opadach deszczu podtopień oraz problemami z nieświecącymi latarniami, co jest plagą w Bydgoszczy.

 

Zgłoszony przez PiS projekt zakłada,że komisje musiałyby do 30 września przyjąć sprawozdania, a dla zmieszczenia się w tym terminie, musiałyby podjąć pracę w okresie wakacyjnym.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu