Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFundacja Dum Spiro Spero publikuje dokumenty. Nie ma podstaw twierdzić, że w sprawie jest wątek polityczny

Fundacja Dum Spiro Spero publikuje dokumenty. Nie ma podstaw twierdzić, że w sprawie jest wątek polityczny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 lipiec 2020 12:14

W ubiegłym tygodniu o Bydgoszczy zrobiło się głośno po tym, jak była podopieczna fundacji Dum Spiro Spero ogłosiła, że ,,podejrzewa”, iż zerwanie z nią współpracy ma podłoże polityczne, bowiem poparła na Facebook-u prezydenta Andrzeja Dudę. Wątku politycznego w żaden sposób nie udowodniono, ale tak spawa była prezentowana w ogólnopolskich mediach, w tym Telewizji Polskiej, w sposób sugerujący, że Platforma Obywatelska po prostu się mści.

Taka teoria miała rację bycia, bowiem prezesem fundacji Dum Spiro Spero jest radna PO Katarzyna Zwierzchowska. W środę wieczorem fundacja opublikowała dokumenty w których pojawia się również pismo od firmy, która co roku wspierała cele statutowe Dum Spiro Spero, ale zrezygnowała ze współpracy z uwagi na ,,notoryczne szkalowanie przez Anię za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ofiarą wpisów jest szeroka grupa osób w tym małoletnie dzieci”. Sprawa została zgłoszona na policję i prowadzone jest w niej postępowanie.

 

Nie jest tajemnicą, że właścicielem firmy jest brat dawnego partnera Derewienko. Kobieta we wpisach na Facebook-u wobec tej rodziny wyrażała żal, że po jej wypadku zerwali kontakt. Mamy jednak do czynienia ze sporem typowo prywatnym, a nie politycznym jak to było prezentowane.

 

Cała sprawa uderzyła wizerunkowo w Dum Deo Spiro, wsparcie prawne fundacji udzielił bezpłatnie adwokat Janusz Mazur. Fundacja domaga się od Derewienko przeprosin. Przeprosin oczekuje też Fundacja Nasza Tradycja Małgorzaty Stawickiej, która co prawda z tą sprawą nie ma zbyt wiele wspólnego, ale związki polityczne na antenie TVP Bydgoszcz zarzucała jej Derewienko.
Wsparcia Anie Derewienko w ubiegłym tygodniu udzielił prezydent Andrzej Duda oraz PKN Orlen, mówi się nieoficjalnie nawet o kwocie 80 tys. zł.

 

Szerszy nasz komentarz do tej sprawy w piątek.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu