Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niecałe 200 godzin przejechał Polskę wzdłuż Wisły na – hulajnodze

W niecałe 200 godzin przejechał Polskę wzdłuż Wisły na – hulajnodze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 lipiec 2020 15:29
W niecałe 200 godzin przejechał Polskę wzdłuż Wisły na – hulajnodze Fot: Facebook

Gdy w niedzielę Polska żyła emocjami wyborczymi, na metę w Gdańsku dojeżdżali uczestnicy maratonu Wisła1200, nazwa pochodzi od dystansu około 1200 km, jaki przyszło pokonać uczestnikom. Wymogiem ukończenia było pokonanie trasy w czasie krótszym niż 200 godzin. Udało się to bydgoszczaninowi Piotrowi Kluszczyńskiemu, który okazał się wyjątkowym uczestnikiem.

Rajd wyruszył 4 lipca spod Baraniej Góry, najlepszy Radosław Gołębiewski nad morze dotarł rowerem w niecałe 60 godzin. Piotr Kluszczyński postanowił pokonać ten maraton na hulajnodze, która na pierwszy rzut oka przypominała rower, ale nie posiadała mechanizmy napędowego, czyli bydgoszczanin musiał się odpychać nogami. W niedzielę w Gdańsku pojawił się na mecie po 199 godzinach i 21 minutach od wystartowania, tym samym stał się jedynym uczestnikiem rajdu, który pokonał go w regulaminowych 200 godzinach na hulajnodze.

 

Uczestnicy maratonu Wisła1200 nie mogli na trasie korzystać z pomocy osób trzecich. Musieli zatem cały prowiant wieść ze sobą.

 

Gratulujemy.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu