Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPociągiem do Tucholi w mniej niż godzinę? Jest taki plan

Pociągiem do Tucholi w mniej niż godzinę? Jest taki plan

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 16 lipiec 2020 06:56

Trasa kolejowa z Bydgoszczy na Tucholę jest jedną z najbardziej obleganych przez pasażerów w województwie kujawsko-pomorskim, podróż po całym odcinku trwa średnio godzinę i 20 minut. Skrócenie jej do czasu poniżej godziny, to może być dla pasażerów wręcz rewolucja. Jest szansa, że za kilka miesięcy uda się to osiągnąć.

Obecnie na tej trasie kursuje 5 par pociągów dziennie i choć jest potencjał wśród podróżnych na dodatkowe pociągi, to problem stoi po stronie przepustowości infrastruktury. W trakcie wtorkowego spotkania poświęconego programowi Kolej Plus, dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Tomasz Moraczewski poinformował, że wstępnie udało się opracować tak rozkład jazdy, aby jeden pociąg dziennie pokonywał trasę z Bydgoszczy do Tucholi w czasie krótszym niż godzina. Najprawdopodobniej zaczęłoby to obowiązywać wraz z nowym rozkładem jazdy, czyli od połowy grudnia.

 

Istnieje też duża szansa,że po kilku latach powróci szybkie połączenie z Bydgoszczy do Grudziądza. Szybkie – czyli przez Laskowice Pomorskie, również w czasie przejazdu około godziny.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

Szczepienia-papież

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu