Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPaństwowa komisja będzie wyjaśniać przyczyny wtorkowej katastrofy lotniczej

Państwowa komisja będzie wyjaśniać przyczyny wtorkowej katastrofy lotniczej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 lipiec 2020 10:42
Państwowa komisja będzie wyjaśniać przyczyny wtorkowej katastrofy lotniczej Fot: PLB

We wtorek po godzinie 10 na teren należący do Portu Lotniczego Bydgoszcz spadł samolot szkoleniowy Tecnam. Maszyna stanęła w ogniu, zginęła dwójka uczestników lotu – instruktor pilotażu i kursant. Przyczyny tej tragedii wyjaśni Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

 

Każde zdarzenie lotnicze ze skutkiem śmiertelnym musi być dokładnie wyjaśnione przez PKBWL. Postępowanie będzie objęte również nadzorem prokuratury. Wiemy, że maszyna należąca do szkoły lotniczej Grafprom-Aviaton wykonywała manewr low pass, czyli niski przelot nad pasem startowym. Będąc już w odległości od tego pasa nagle uderzyła o ziemię. Nie wpłynęło to na funkcjonowanie lotniska, bowiem tragedia zdarzyła się z dala od dróg startowych.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu