Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLondyński portal zauważa atuty Bydgoszczy dla biznesu

Londyński portal zauważa atuty Bydgoszczy dla biznesu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 11 lipiec 2020 12:26
Londyński portal zauważa atuty Bydgoszczy dla biznesu Fot: Paweł Zielke

Emerging Europe Awards. To ranking przyjazności dla mieszkańców i biznesu miast Europy Środkowej i Wschodniej, sporządzony przez Emerging Europe z siedzią w Londynie, do opracowania którego zaproszono 70 ekspertów. Oceniano największe miasta w tym regionie.

 

Najwyższej oceniono stolicę Węgier Budapeszt, przed Pragą i Warszawą. Bydgoszcz na pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej się nie załapała. Bydgoszcz doceniono jednak w dwóch kategoriach: we wsparciu władz lokalnych dla biznesu oraz jeżeli chodzi o ogólnopojęty klimat dla biznesu.

 

W tej drugiej kategorii Bydgoszcz zajęła 5 miejsce ex aequo z Ljubijaną – stolicą Słowenii oraz Kluż-Napoką w Rumunii. Najlepszy klimat dla biznesu zdaniem twórców raportu jest w Łodzi.

 

We wsparciu władz lokalnych Bydgoszcz zajęła 4 miejsce ex aequo z Ljubijaną, Brnem w Czechach oraz stolicą Estonii Talinem. W tej kategorii wygrał Budapeszt, przed Lublinem i Łodzią na drugim miejscu.

 

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu