Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiepełnosprawna krytykuje fundację bydgoskiej radnej. W tle zarzuty polityczne

Niepełnosprawna krytykuje fundację bydgoskiej radnej. W tle zarzuty polityczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 lipiec 2020 17:57

Dzisiaj na Facebook-u niepełnosprawna miłośniczka fotografii Anna Derewienko umieściła emocjonalny wpis, w którym atakuje Fundację Dum Spiro Spero, której prezesem jest bydgoska radna Katarzyna Zwierzchowska. Derewienko będąca podopieczną tej fundacji poinformowała, że otrzymała pismo, w którym poinformowano ją o zakończeniu współpracy. W rozmowie z TVP Derewienko miała zasugerować, że najprawdopodobniej przyczyną zerwania współpracy jest poparcie przez nią kandydatury Andrzeja Dudy, gdy prezes fundacji należy do PO.

 

Machina ruszyła, bowiem publikacje sugerujące, że Fundacja Dum Spiro Spero mógł zakończyć w niepełnosprawną podopieczną współpracę z uwagi na poglądy polityczne można liczyć w dziesiątkach.

 

Delikatna sprawa

Radna Katarzyna Zwierzchowska bardzo ostrożnie odnosi się do sprawy, wyjaśniając iż zachowania podopiecznej mogły zagrozić współpracy ze sponsorami, czyli niekorzystnie wpłynąć na innych podopiecznych Fundacji. Jak udało nam się ustalić, miało dojść jakiś czas temu do konfliktu z jednym ze sponsorów a Derewienko. Fundacja nie chce jednak podawać szczegółów, bowiem to uderzyłoby wizerunkowo w sponsora, który nie chce być utożsamiany z bieżącym sporem politycznym.

 

Z racji tego, że do ciszy wyborczej zostało niewiele więcej niż doba, to ta sprawa zapewne będzie eskalowana, co może się przełożyć na poważne straty wizerunkowe dla Fundacji Dum Spiro Spero.

 

Oświadczenie fundacji Dym Spiro Spero

Szanowni Państwo, z powodu pojawiających się niezgodnych z prawdą informacji oświadczamy:
Zarząd Fundacji w dniu 2 lipca 2020 podjął Uchwałę nr 5 o rozwiązaniu porozumienia z jedną z Podopiecznych . Powodem było oświadczenie jednego ze sponsorów o zaprzestaniu wspierania naszej Fundacji z powodu działania tej Podopiecznej. W trosce o dobre imię Fundacji i naszych pozostałych Podopiecznych podjęliśmy kolegialną jednomyślną decyzję o rozwiązaniu porozumienia, zgodnie z zapisami w nim zawartymi, o czym listownie poinformowaliśmy podopieczną.
Wszelkie inne insynuacje są niezgodne z prawdą i prosimy o zaprzestanie ich rozpowszechniania. Będziemy zmuszeni skorzystać z porady prawnika i podjąć odpowiednie działania jeśli nieprawdziwe informacje będą nadal rozpowszechniane.
Zarząd Fundacji Dum Spiro, Spero

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu