Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz wspomoże finansowo poszkodowanych na Podkarpaciu?

Bydgoszcz wspomoże finansowo poszkodowanych na Podkarpaciu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 lipiec 2020 13:11
Bydgoszcz wspomoże finansowo poszkodowanych na Podkarpaciu? YouTube

W ubiegłym tygodniu nad województwem podkarpackim przeszła gwałtowna ulewy, które zalały wiele budynków, służby musiały ewakuować około 400 osób. W ramach Unii Metropolii Polskich pojawiła się inicjatywa wsparcia solidarnościowego poszkodowanych przez największe miasta.

Prezydent Warszawy zadeklarował około 1,8 mln zł. W UMP przyjęto, że każde z miast miałoby przekazać po złotówce od każdego swojego mieszkańca. W przypadku Bydgoszczy byłoby to około 354 tys. zł.

 

Żeby dokonać takiego wsparcia przesunięć w budżecie miasta będzie musiała dokonać Rada Miasta Bydgoszczy. Nie mniej jednak taka wola ogólna na forum Unii Metropolii Polskich padła.

 

Bydgoszcz wspierała już solidarnościowe inne samorządy, po nawałnicach, które trzy lata temu przeszły przez nasze województwo, z budżetu Bydgoszczy oraz przez spółki komunalne, udzielono wsparcia najbardziej poszkodowanym gminom tworzącym Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu