Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGowin w Bydgoszczy: Poziom sporów politycznych w Polsce jest zbyt wysoki

Gowin w Bydgoszczy: Poziom sporów politycznych w Polsce jest zbyt wysoki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 17:12

W czwartek w Bydgoszczy pojawił się lider partii Porozumienie, do niedawna wicepremier rządu Jarosław Gowin. Zachęcał on bydgoszczan do głosowania na Andrzeja Dudę, bowiem w jego opinii taki wybór da Polsce stabilizację na czas kryzysu i najbliższe trzy lata.

Polityka zapytaliśmy, czy poziom sporu politycznego w Polsce nie jest zbyt wysoki, za przykład podając agresywne działania wobec działaczek Strajku Klimatycznego w Bydgoszczy - Zdecydowanie zgadzam się, że My nie przypadkowo nazwaliśmy się Porozumienie – reprezentujemy te środowiska polityczne, które uważają, że zwłaszcza w czasach kryzysu wywołanego pandemią, powinniśmy kłaść dużo większy nacisk na to co łączy Polaków, a nie na to co dzieli. Właśnie z tego punktu widzenia uważamy za niezwykle ważne, aby nowym prezydentem RP został pan prezydent Andrzej Duda, bo on gwarantuje dobrą i harmonijną współpracę między ośrodkiem prezydenckim, a ośrodkiem rządowym – odpowiedział poseł Jarosław Gowin.

 

 

- Wybór prezydenta Andrzeja Dudy będzie oznaczał, że przed Polską będą trzy lata stabilności. Tej stabilności potrzebujemy teraz po to żeby skoncentrować się na walkę z epidemią i jej skutkami gospodarczymi – ocenił Gowin, jednocześnie wyrażając obawy co do możliwego wyboru kandydata Platformy Obywatelskiej - Wybór Rafała Trzaskowskiego oznacza eskalację konfliktów politycznych których mamy za dużo. Rafał Trzaskowski reprezentuje konfrontacyjny wobec rządu nurt w opozycji i jestem przekonany – mówię to w imieniu całego środowiska – że jego wybór oznacza eskalację wojny polsko-polskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wiadomości z regionu