Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo z rozbudową Opery Nova? Na razie trudno mówić o konkretach

Co z rozbudową Opery Nova? Na razie trudno mówić o konkretach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 11:25
Co z rozbudową Opery Nova? Na razie trudno mówić o konkretach Wizualizacja

W budżecie Bydgoszczy na 2020 rok zapisano połowę środków na rozpoczęcie w tym roku budowy IV kręgu Opery Nova, drugą połowę miał dołożyć Samorząd Województwa (rozważano również wzięcie przez Operę kredytu poręczonego przez Województwo). Wszystko wskazuje na to, że Samorząd Województwa nie przewiduje realizacji tej inwestycji w tym roku, a też nie można mieć pewności co do przyszłego.

Po długim czasie oczekiwania marszałek udzielił odpowiedzi na interpelacje radnego wojewódzkiego Łukasza Krupy, w której pytał o finansowanie wojewódzkiego wkładu w realizację tej inwestycji.

 

Aktualnie przedmiotem dyskusji i konsultacji jest schemat finansowania tej inwestycji – odpowiada marszałek Piotr Całbecki. Marszałek pisze o planie skorzystania z Regionalnego Programu Operacyjnego na 2021-2027 z Unii Europejskiej. Problem w tym, że nowa perspektywa finansowa UE póki co jest wirtualna, co zresztą potwierdza marszałek w piśmie – Do zakończenia negocjacji z rządem i Komisją Europejską nie można tego potwierdzić z całą pewnością – pisze.

 

Marszałek informuje również, że złożono aplikację o dofinansowanie z Mechanizmu Finansowania Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jeżeli udałoby się uzyskać dofinansowanie jest szansa na rozpoczęcie tej inwestycji w miarę bliskim czasie, w przeciwnym wypadku trudno nawet obstawiać, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu