Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi

Rozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 lipiec 2020 17:21
Rozpoczyna się kolejny etap przywracania blasku Staremu Fordonowi Wizualizacja umocnionego nabżeża

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie – prace budowlane się jeszcze nie rozpoczęły, bowiem wykonawca prowadzi z mieszkańcami konsultacje, aby ci byli jak najbardziej zadowoleni z efektu końcowego. Dzisiaj ogłoszono natomiast kolejny przetarg – tym razem na rewitalizację nabrzeża, dzięki któremu Fordon może być ważnym punktem na mapie turystyki wodnej.

- Do rewitalizacji Starego Fordonu podeszliśmy kompleksowo – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Przygotowaliśmy szereg projektów, które konsekwentnie wdrażamy w życie. Stąd tak duża liczba inwestycji związanych z przebudową ulic, budynków, terenów rekreacyjnych. Po wyłonieniu wykonawców związanych z rewitalizacją Rynku i miejskich kamienic zlecamy również prace przy nabrzeżu.

 

Działania rewitalizacyjne są na bieżąco konsultowane ze stroną społeczną, reprezentowaną głównie przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. Rewitalizacja Rynku kosztować będzie 7,3 mln zł, prace koncepcyjne mają się zakończyć jesienią, a przebudowa zostanie zrealizowana głównie w przyszłym roku.

 


Po zakończeniu rozpoczętego dzisiaj postępowania przetargowego dowiemy się ile kosztować będzie umocnienie nabrzeża na przedłużeniu ulicy Frycza-Modrzewskiego.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu