Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Nowa Astoria już na wykończeniu. W tym roku basen będzie otwarty dla mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 14:05

Jeżeli jesienią nie pojawi się nowa fala epidemii COVID-19 to jeszcze w tym roku będziemy mogli wykąpać się w nowym basenie Astrori. Przedstawiciele firmy Alstal poinformowali, że obecnie trwają prace wykończeniowe. Dzisiaj tej inwestycji przyglądała się medalistka Igrzysk Olimpijskich Otylia Jędrzejczak.

Basen liczy długość 50 metrów, z możliwością podzielenia go na dwa mniejsze po 25 metrów na potrzeby szkoleniowe. Regulować można również na potrzeby użytkownika dno. Dzisiaj podczas wizytacji basenu przez mistrzynie olimpijską Otylię Jędrzejczak i prezydenta Rafała Bruskiego w niecce znajdowała się woda, pracuje również cała infrastruktura związana z filtrowaniem wody. Koszt inwestycji to około 100 mln zł.

 

- Liczę, że ten obiekt - prócz tego, że będzie wielką atrakcją dla mieszkańców, przyciągnie sportowców czy to na obozy sportowe czy na zawody, bo jest to obiekt wyjątkowy – powiedział prezydent Rafał Bruski - Tęsknota w Bydgoszczy za pływaniem na wysokim poziomie jest.


W obiekcie zainstalowano infrastrukturę wymaganą dla przeprowadzania zawodów o randze międzynarodowej, chociażby system kamer.

 

- Ten obiekt w województwie kujawsko-pomorskim jest bardzo potrzebny, ponieważ to było jedno z nielicznych województw, w którym nie było basenu 50-metrowego. Ten obiekt był potrzebny dla kreowania młodych talentów. Z moją fundacją jeżdżę po całym kraju i właśnie te talenty wyszukujemy. Wiem, że takie talenty są w tym województwie – powiedziała Otylia Jędrzejczak, która na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku zdobyła złoty medal i dwa srebrne.

 

Od strony Brdy w obiekcie zainstalowano także hangary na kajaki, z których korzystać będą sportowcy trenujący w klubie Astori.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Szczepienia znowu zwalniają (raport szczegółowy)

  W ostatnim tygodniu pierwszą lub drugą dawką szczepionki w kujawsko-pomorskim zaszczepiło się ponad 11,4 tys. osób. Niestety od 12 listopada nie są udostępniane dane o trzeciej dawce i dawkach przypominających, stąd też nie wiemy ile tak naprawdę odbywa się szczepień.

 • Kujawsko-pomorski wątek afery mailowej pokazuje dobitnie jak wygląda kuchnia polityczna

  Od kilku miesięcy ujawniana jest korespondencja ministra Michała Dworczyka, politycy PiS sprawy nie chcą komentować, w tym także zanegować autentyczności ujawnianych treści. Wiele wiadomości udało się jednak potwierdzić. Wczoraj ujawniono korespondencję pomiędzy ministrem Łukaszem Schreiberem i wspomnianym ministrem Dworczykiem.

Wiadomości z regionu