Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł

Bydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 26 czerwiec 2020 07:02
Bydgoskie szpitale zadłużone na ponad 384 mln zł Fot: Przemysław Jahr

Ponad 384,7 mln zł to zadłużenie bydgoskich szpitali publicznych na koniec 2019 roku, największe zobowiązania mają podległe Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika szpitale uniwersyteckie – ponad 248,5 mln zł.

Interpelacje do ministra zdrowia o wysokość zobowiązań szpitali w Bydgoszczy złożył poseł Krzysztof Gawkowski. Najbardziej zadłużonym szpitalem był Szpital Uniwersytecki nr 1 im Jurasza na kwotę ponad 175 mln zł (wzrost o ponad 2,3 mln zł w stosunku do końca 2018 roku). Na drugim miejscu znalazł się Szpital Uniwersytecki im. Biziela z zobowiązaniem na poziomie ponad 73,4 mln zł (wzrost w ciągu roku o 2,3 mln zł). Trzeci najbardziej zadłużony szpital, to podległe Samorządowi Województwa Centrum Onkologii w kwocie blisko 55,4 mln zł zobowiązań – szpital ten jednak w ciągu 2019 roku zmniejszył zadłużenie o ponad 400 tys. zł. Na czwartym miejscu znajduje się Szpital Wojskowy z 27,2 mln długu pod koniec 2019 roku, który w 2019 roku zmniejszył dług o prawie 1 mln zł. Szpital Miejski (podległy Miastu Bydgoszcz) miał ponad 9,6 mln długu, zwiększając w 2019 roku zobowiązania o ponad 1,4 mln zł.

 

Zadłużenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii (podległy Samorządowi Województwa) to ponad 6,2 mln zł, zaś Szpitala MSWiA ponad 5,6 mln zł.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu