Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPremier w Fordonie: Rafał nie kłam!

Premier w Fordonie: Rafał nie kłam!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 czerwiec 2020 18:02

Trwa kampania wyborcza przed wyborami najważniejszej osoby w państwie. W poniedziałek do Starego Fordonu przyjechał premier Mateusz Morawiecki, jego wizyta była podkreślana jako historyczna, bowiem do tej pory Prezes Rady Ministrów polskiego rządu w tym miejscu jeszcze się nie pojawił. Spotkanie na fordońskim rynku miało wymiar wiecu politycznego.


- Dziękujemy panie prezydencie za S-10 – dziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie, premier Mateusz Morawiecki, sugerując, iż to jest jego zasługa - Także za kontynuację za S-5, bo to 130 km w waszym województwie, ale także chce podkreślić inwestycje lokalne. Pan prezydent pozwala i pomaga inwestować w drogi gminne, w drogi powiatowe, w drogi samorządowe. To jest program pana prezydenta.

 

 

- Do waszego województwa przypłynęło w ostatnich dwóch miesiącach 5 mld zł, dla porównania jaki jest budżet Bydgoszczy i Torunia? Łącznie jakieś 4 mld z kawałkiem, sumując budżety tych miast, czyli mamy do czynienia dzisiaj z większą pomocą w ciągu dwóch miesięcy, na ratowanie miejsc pracy, na drogi lokalne, niż wielkość budżetu rocznego Bydgoszczy i Torunia, taka jest skala pomocy, tak działa prezydent Andrzej Duda – zachwalał dalej głowę państwa premier – Pan Trzaskowski mówił, że nie był posłem 4 lata temu, nie pamiętał nawet, że był posłem. Potem mówił, że nie głosował przeciw obniżce wieku emerytalnego, a głosował, czyli kłamał – Rafał nie kłam – zaintonował okrzyk premier Mateusz Morawiecki – Kto zliczy ile razy zmieniał zdanie pan Trzaskowski w sprawie 500 plus.

 

- Polityka pana prezydenta Andrzeja Dudy jest zupełnie odwrotna, obniżać podatki, polityka społeczna jak najszersza i inwestycje lokalne – zachwycał się prezydentem Dudą, premier Morawiecki.

Schreiber: Premierem największym przyjaciel Bydgoszczy


Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego poprzedził minister Łukasz Schreiber, który podkreślał,że większość życia spędził w Fordonie – Udało się zagwarantować S-10 ze środków budżetowych, powstanie piękny kampus Akademii Muzycznej, walczymy o i mam nadzieję, że to będzie naszym wspólnym udziałem o terminal intermodalny w Emilianowie. To wszystko się dzieje i dziś mam wielką przyjemność powiedzieć, że będzie przed nami człowiek wyjątkowy, człowiek który walczy o Polskę każdego dnia, ale śmiem powiedzieć, że jest największym przyjacielem Bydgoszczy, jakiego mieliśmy wśród premierów – podkreślał minister Schreiber.

 

 

Rządowe wsparcie na drogi lokalne także w dużych miastach


Po zakończeniu wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, młodzież wręczyła mu kwiaty. Szef rządu postanowił wówczas jeszcze dodać kilka słów, wspominając, iż po rozmowie z prezydentem Andrzejem Duda zapadła decyzja o wspieraniu inwestycji drogowych z funduszu dróg lokalnych także w miastach na prawach powiatu, czyli w naszym województwie są to: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz. Te samorządy do tej pory nie mogły aplikować o wsparcie rządowe w ramach funduszu dróg samorządowych.

 

 

Premier Mateusz Morawiecki po południu odwiedzil bydgoską Akademię Muzyczną oraz wziął udział w spotkaniu z przedsiębiorcami w Urzędzie Wojewódzkim.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Kolejowy poker marszałka województwa (komentarz)

    Najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy się po co Sejmik Województwa powoływał spółkę mającą świadczyć przewozy kolejowe – jak informowaliśmy kilka dni temu, wyniki przetargu wieloletniego będą obowiązywać dopiero od grudnia, ale 2022 roku, natomiast władze województwa będą musiały na ten rok dogadać się z innymi przewoźnikami, bowiem spółka wojewódzka nie jest wstanie świadczyć przewozów od 12 grudnia. Być może marszałek w tej sprawie po prostu przekombinował.

  • Ministerstwo Zdrowia: Obostrzenia będą wdrażane regionalnie

    Drugi dzień z rzędu mamy w Polsce ponad 5,5 tys. nowych zakażeń. Na razie nie pojawiły się jeszcze zapowiedzi konkretnych obostrzeń, natomiast wiceminister zdrowia Waldemar Kraska daje do zrozumienia, że spodziewać możemy się obostrzeń zróżnicowanych regionalnie. W ostatnich dniach za połowę zakażeń w skali kraju odpowiadały trzy województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie.

Wiadomości z regionu