Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie struktury zebrały ponad 22 tys. podpisów na Trzaskowskiego

Bydgoskie struktury zebrały ponad 22 tys. podpisów na Trzaskowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 czerwiec 2020 12:05
Ostatnie liczenie podpisów w biurze posła Olszewskiego Ostatnie liczenie podpisów w biurze posła Olszewskiego

Jutro mija termin rejestracji (nowych) kandydatów na urząd Prezydenta RP, obowiązkiem jest jednak uzyskanie przez nich przynajmniej 100 tys. podpisów poparcia. Dzisiaj do PKW wpłynął wniosek o rejestrację kandydata Rafała Trzaskowskiego. Swoją cegiełkę dołożyły też bydgoskie struktury.

Jak poinformował sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego zebrano około 1,6 mln podpisów poparcia. Do wczoraj wieczora podpisywać można było się jeszcze w Bydgoszczy – oficjalnie struktury zebrały 22.469 podpisów, które po godzinie 18 zawiózł do Warszawy radny Jakub Mikołajczak. Podpisy w Bydgoszczy zbierano przez cały weekend, w piątek w akcję zbiórki w centrum miasta włączył się prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz europoseł Radosław Sikorski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Prof. Gut: Jeżeli chodzi o szczepienia, to jesteśmy dokładnie między Paryżem a Moskwą

    Służba zdrowia wytrzyma tę falę zachorowań na COVID-19, a respiratorów wystarczy – powiedział PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Dodał, że choruje teraz coraz więcej osób młodszych, którym grożą poważne powikłania pocovidowe.

  • Jakie będą skutki wojny rządu z Brukselą? Przede wszystkim gospodarcze

    Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności 3 paragrafów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją w Polsce spolaryzowało emocje publiczne – środowiska bardziej eurosceptyczne uznały to jako element walki o polską suwerenność, z kolei euroentuzjaści zorganizowali protesty na których wprost straszyli, że rząd doprowadzi do wyprowadzenia Polski z Unii. Patrząc na to z góry można odnieść wrażenie, że jest to element wewnętrznego sporu politycznego w Polsce, cała ta sytuacja prowadzi jednak też do zwarcia Polski z Unią Europejską, co może przynieść też szkody gospodarcze Polsce.

Wiadomości z regionu