Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRecesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

Recesja powinna oszczędzić Bydgoski Budżet Obywatelski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 02 czerwiec 2020 07:31

W tym roku na zadania zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wydamy 16 mln zł. Ratusz rozpoczął już nabór do BBO w 2021 roku, w którym również będzie do dyspozycji 16 mln zł. Zasady będą takie same jak w tym roku.

Kwota 12 mln i 303,5 tys. zł będzie dedykowana na projekty osiedlowe. Środki te zostały rozdysponowane na poszczególne osiedla według parytetu liczby mieszkańców, tak iż każde osiedle ma zagwarantowany budżet. Prawie 3,1 mln zł to środki dedykowane na realizację projektów ponadosiedlowych. W tegorocznej edycji BBO będzie kontynuowane też realizowanie małych projektów osiedlowych, czyli np. organizacji jakiegoś wydarzenia – na realizacje tych projektów przewidziano pulę 773,5 tys. zł.

 

- Inaugurujemy dziś nową edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomimo pandemii koronawirusa i trudnej sytuacji finansowej samorządów, prezydent Rafał Bruski podjął decyzję, że oszczędności nie obejmą budżetu obywatelskiego. To oznacza kolejne 16 milionów złotych oddane w ręce Bydgoszczan - tłumaczy zastępca prezydenta Michał Sztybel.

 

Każdy bydgoszczanin do 15 lipca może zgłosić swój projekty, które muszą jednak mieć oszacowane koszty. Następnie zostaną one zweryfikowane pod kątem merytorycznym, a w ostatnim etapie odbędzie się głosowanie, w którym każdy bydgoszczanin będzie mógł zagłosować na projekty na swoim osiedlu, a także na projekt ponadosiedlowy oraz mały projekt społeczny. Więcej o BBO można znaleźć na dedykowanej stronie, która także pozwala zgłosić projekt - https://www.bdgbo.pl

 

Projekty wybrane w tegorocznej edycji BBO przez mieszkańćów, będą zapisane do realizacji w budżecie miasta na 2021 rok.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

  • Urząd Marszałkowski nie rozstrzygnie przetargu kolejowego do 12 grudnia

    Marszałek województwa po raz kolejny się przeliczył w swoim optymizmie, gdy pod koniec sierpnia na Sejmiku Województwa zapewniał, że przetarg na obsługę połączeń kolejowych zostanie rozstrzygnięty przed 12 grudnia. Wówczas niektórzy radni mieli wątpliwości, że zbyt długo zwlekano z przetargiem i po prostu nie starczy czasu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że sceptycy mieli rację.

    Etykiety: kolej
  • Trzy województwa generują ponad połowę zakażeń dla całej Polski

    We wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o blisko 4 tys. zakażeń co jest rekordem jeżeli chodzi o drugie półrocze 2021 roku. W województwie kujawsko-pomorskim jest to 126 zakażeń, najwięcej od maja, ale jak spojrzymy na województwo lubelskie, gdzie jest 998 zakażeń, to nie jest to wielki wynik.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu