Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Zdaniem zastępcy prezydenta ogólność projektu strategii to jej siła w dobie koronawirusa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 18:07

W środę na zdalnej sesji Rada Miasta Bydgoszczy ma przyjąć aktualizację Strategii Rozwoju Województwa do 2030 roku, która praktycznie będzie nowym dokumentem. Jest to dokument znacznie bardziej ogólny od tej obowiązującej, w którym nie wskazano konkretnych inwestycji. Zdaniem zastępcy prezydenta Maria Wasiak to może być siła tego dokumentu w tych trudnych czasach.

Jedyną komisją merytoryczną, która zebrała się stacjonarnie przed sesją była Komisja Budżetu i Polityki Finansowej. W trakcie wtorkowego posiedzenia zastępca prezydenta Maria Wasiak ustosunkowała się do zarzutów, że projekt aktualizacji strategii jest zbyt ogólny, że nie wskazuje konkretnych inwestycji. Krytycznie do tej sprawy odnosiłem się również na Portalu Kujawskim - Jeżeli nowa strategia ma wyznaczać kierunki rozwoju Bydgoszczy to nie może być przepychana kolanem zdalnie

 

- Właśnie przez o, że skupialiśmy się na celach, a nie drogach do jego osiągnięcia i podchodziliśmy do strategii w taki sposób, że ona ma później funkcjonować z programami wdrożeniowymi, których sposób funkcjonowania wpisaliśmy metodologicznie do strategii i co do które będzie wymagane wykazanie spójności z celami strategicznymi, to można powiedzieć, że mamy taki system z jednej strony trzymania celów strategicznymi, a z drugiej strony pewnej elastyczności, zależności od zmieniających się okoliczności – wyjaśniała prezydent Maria Wasiak.

 

Jednocześnie zapowiedziała ona, że pod koniec roku, gdy będziemy mogli w większym stopniu ocenić skutki gospodarcze epidemii COVID-19, planowany jest przegląd Strategii w odniesieniu do rzeczywistości.

 

Komisja Budżetu i Polityki Finansowe Rady Miasta pozytywnie zaopiniowała projekt aktualizacji strategii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu