Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSądy ,,odmrażają się” po epidemii. W Bydgoszczy nie tak prędko

Sądy ,,odmrażają się” po epidemii. W Bydgoszczy nie tak prędko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 maj 2020 06:56
Sądy ,,odmrażają się” po epidemii. W Bydgoszczy nie tak prędko Fot: SO Bydgoszcz

Przez ostatnie tygodnie sądy zajmowały się tylko pilnymi sprawami, jak np. decyzję o zastosowaniu wobec kogoś aresztu. Z tego powodu w sądach tworzą się tzw. ,,korki”, które przełożą się zapewne na wydłużenie czasu rozpatrywania spraw. Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje sądom nadrobienie czasu ,,lockdownu” poprzez pracę na dwie zmiany, ale nie wszędzie daje się to wdrożyć.

Od wczoraj – 25 maja – wiele sądów przywraca planowane rozprawy, a także biura podawcze czy czytelnie akt. Wprowadzają to przepisy obowiązujące od soboty 23 maja. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy i Sąd Rejonowy w Bydgoszczy otworzyły wczoraj biuro podawcze i czytelnie, ale nadal odbywają się tylko rozprawy uznawane za pilne. W przypadku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy zawieszenie obowiązywać będzie do 4 czerwca, czyli jeszcze przez półtora tygodnia. W przypadku Sądu Rejonowego zawieszenie rozpraw (za wyjątkiem pilnych) obowiązywać będzie do końca maja.

 

Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy planował wdrożyć pracę w systemie dwuzmianowym (pierwsza zmiana – 7:00 – 13:30, druga zmiana – 14:00 – 20:30), zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Sprawiedliwości, z jednej strony dla przyśpieszenia rozpatrywania spraw, ale też z uwagi na dodatkowe obostrzenia sanitarne, przez co nie na wszystkich salach będą mogłyby przeprowadzane rozprawy. Dwuzmianowy system został jednak oprotestowany przez jeden ze związków zawodowych, stąd też z tego zamiaru prezes SO zrezygnował.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu