Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBył posłem teraz jest asystentem posła

Był posłem teraz jest asystentem posła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 maj 2020 06:40

Poseł Grzegorz Braun zasłynął kilka miesięcy temu stwierdzenie, że jak bydgoszczanie chcą utworzyć Uniwersytet Medyczny, to niech się złożą po 100 zł. Takie sformułowanie padło w debacie nad projektem ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego, której nie poparł. Okazuje się, że Braunowi doradzają bydgoszczanie.

 

W gronie zgłoszonych do Kancelarii Sejmu współpracowników posła Grzegorza Brauna znajduje się były poseł Kukiz15 Paweł Skutecki, który w ostatnim czasie w mediach społecznościowych z premedytacją wprowadzał w błąd odbiorców, że wirus COVID-19 jest już dawno opatentowany, jako dowód podając patent z 2007 roku na wirus Sars-Cov-1, który pojawił się w latach 2002-2003. Nie każdy to jednak sprawdził, a nazwa coronawirus mogła wprowadził w błąd (koronawirusy to dość duża rodzina wirusów, czego też nie każdy wie).

 

 

Drugim z bydgoskich współpracowników jest Karol Kwiatkowski, który za czasów gdy Skutecki był posłem, był z kolei jego asystentem. Oboje w ostatnim czasie dążą do dymisji ministra  zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

W gronie zgłoszonych współpracowników jest też Justyna Socha, bardziej związana z Poznaniem, choć za kadencji Skuteckiego również goszcząca w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu, na jednym z protestów ,,przedsiębiorców” w Warszawie, Socha zapowiadała, że będzie pomagać Polakom unikać szczepień przeciwko COVID-19. W czerwcu Socha chce zorganizować europejski protest przeciwko szczepieniom na koronawirusa, w promocję tego przedsięwzięcia angażuje się też Skutecki.

 

Skutecki będąc posłem głosował w październiku w 2016 roku za odrzuceniem obywatelskiego projektu ,,Stop aborcji”, choć Grzegorz Braun daje się poznać jako zwolennik całkowitego zakazania aborcji.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu