Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBył posłem teraz jest asystentem posła

Był posłem teraz jest asystentem posła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 maj 2020 06:40

Poseł Grzegorz Braun zasłynął kilka miesięcy temu stwierdzenie, że jak bydgoszczanie chcą utworzyć Uniwersytet Medyczny, to niech się złożą po 100 zł. Takie sformułowanie padło w debacie nad projektem ustawy w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego, której nie poparł. Okazuje się, że Braunowi doradzają bydgoszczanie.

 

W gronie zgłoszonych do Kancelarii Sejmu współpracowników posła Grzegorza Brauna znajduje się były poseł Kukiz15 Paweł Skutecki, który w ostatnim czasie w mediach społecznościowych z premedytacją wprowadzał w błąd odbiorców, że wirus COVID-19 jest już dawno opatentowany, jako dowód podając patent z 2007 roku na wirus Sars-Cov-1, który pojawił się w latach 2002-2003. Nie każdy to jednak sprawdził, a nazwa coronawirus mogła wprowadził w błąd (koronawirusy to dość duża rodzina wirusów, czego też nie każdy wie).

 

 

Drugim z bydgoskich współpracowników jest Karol Kwiatkowski, który za czasów gdy Skutecki był posłem, był z kolei jego asystentem. Oboje w ostatnim czasie dążą do dymisji ministra  zdrowia Łukasza Szumowskiego.

 

W gronie zgłoszonych współpracowników jest też Justyna Socha, bardziej związana z Poznaniem, choć za kadencji Skuteckiego również goszcząca w Bydgoszczy. Kilka tygodni temu, na jednym z protestów ,,przedsiębiorców” w Warszawie, Socha zapowiadała, że będzie pomagać Polakom unikać szczepień przeciwko COVID-19. W czerwcu Socha chce zorganizować europejski protest przeciwko szczepieniom na koronawirusa, w promocję tego przedsięwzięcia angażuje się też Skutecki.

 

Skutecki będąc posłem głosował w październiku w 2016 roku za odrzuceniem obywatelskiego projektu ,,Stop aborcji”, choć Grzegorz Braun daje się poznać jako zwolennik całkowitego zakazania aborcji.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu