Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlinika gruźlicy szpitala pulmonologicznego ma mieć nową siedzibę

Klinika gruźlicy szpitala pulmonologicznego ma mieć nową siedzibę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 maj 2020 00:03
Obiekt w Smukale Obiekt w Smukale Fot: CC0 by Pit1233

Mieszczące się przy ulicy Seminaryjnej Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii jest jednym z trzech szpitali w województwie kujawsko-pomorskim dedykowanym do leczenia chorych na COVID-19. Jak się okazuje szpital przygotowuje się do rozbudowy, kompleks przy ulicy seminaryjnej ma zostać wzbogacony o planowany budynek G. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze dla tej inwestycji.

W budynku G według opracowanej w lutym koncepcji konsolidacji szpitala. Pod koniec kwietnia Urząd Marszałkowski (organ prowadzący szpital) ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji budowlanej, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz opracowanie harmonogramu realizacji tej inwestycji. Oferenci mogą składać oferty 5 czerwca. Na realizację zadania przewiduje się do 14 miesięcy, ale za zaoferowanie krótszego czasu można uzyskać dodatkowe punkty. Oznacza to że przy ,,dobrych wiatrach” przetarg na prace budowlane będzie można ogłosić jeszcze w 2021 roku.

 

Prace budowlane zostaną najprwawdopodobniej sfinansowane na kredyt zaciągnięty przez Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, podległa samorządowi wojewódzkiemu spółkę, stąd też docelowo koszt rozbudowy kompleksu szpitalnego sfinansuje budżet województwa.

 

Dzisiejsze Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologi powstało w 1885 roku za środki przekazane w darze przez Ludwikę Giese-Rafalską, gdzie chorymi opiekowały się się siostry diakoniski wyznanie Ewangelickiego. K-P Centrum Pulmonologii posiada obecnie też filię w Smukale, gdzie m.in. odbywa się leczenie gruźlików. Od kilku lat trwają prace, aby skonsolidować całą strukturę przy ulicy Seminaryjnej, stąd też planowana inwestycja.

 

Warte obejrzenia

  • Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

    W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

  • Kujawy ponownie szczęśliwe dla Radosława Wojtaszka

    Arcymistrz Radosław Wojtaszek wywalczył w poniedziałek tytuł szachowego mistrza Polski, w czasie turnieju odbywającym się w Kruszwicy, tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wywalczony podczas mistrzostw w Bydgoszczy. Wspomnieć warto, że Wojtaszek klubowo związany jest z Minutorem Energą Gwiazdą Bydgoszcz. Mistrzostwa Polski w szachach odbywają się w Kruszwicy, jako wydarzenie towarzyszące przypadającej w tym roku 600. rocznicy nadania praw miejskich.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu