Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNATO przeszło również na szkolenia on-line

NATO przeszło również na szkolenia on-line

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 08 maj 2020 06:00
NATO przeszło również na szkolenia on-line Fot: JFTC

Pandemia COVID-19 sprawia, że organizacja szkoleń stacjonarnych w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO jest ryzykowne. Z tego powodu JFTC również musiało przygotować szkolenie dla oficerów, którzy będą wypełniać misję w Iraku, w wersji on-line. Szkolenie wojskowe jest znacznie większym wyzwaniem niż szkolenia cywilne organizowane w internecie.

Z jednej strony jest to bardzo ważny aspekt związany z bezpieczeństwem takiego szkolenia i zachowania poufności prezentowanych danych. W szkoleniu uczestniczy około 150 oficerów z całego świata, co wymagało przygotowania oprogramowania obejmującego tak dużą liczbę uczestników łączących się zarówno ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i państw Europy, w tym Bydgoszczy, gdzie ma miejsce szkolenia. Pojawia się tutaj dodatkowe wyzwanie w postaci konieczności doboru najbardziej optymalnego dla różnych stref czasowych czasu.

 

- To dla nas wszystkich zupełnie nowe doświadczenie – przyznał generał brygady Jozsef Szpisjak, Zastępca Dowódcy i Szef Sztabu JFTC, i jednocześnie kierownik szkolenia - Zespół JFTC, razem ze specjalistami z grupy ds. nauczania zdalnego Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO, ciężko pracował, aby to szkolenie doszło do skutku. W krótkim czasie udało się nam pokonać wiele przeszkód i stworzyliśmy program, który pozwoli na prowadzenie około sześciu godzin zajęć dziennie.

 

Szkolenie on-line na taką skalę w JFTC NATO odbywa się pioniersko. W 2019 roku w murach JFTC gościło na szkolenia ponad 5,5 tys. żołnierzy z 36 państw NATO oraz krajów partnerskich. Dalsza organizacja szkoleń dla misji w Iraku pokazuje też, że NATO nadal zostaje póki co obecne w tym kraju, choć kilka miesięcy temu, gdy doszło do konfliktu Amerykanów z Irackim rządem, nie było to takie pewne.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu