Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich

Kardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 maj 2020 07:20
Kardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich Fot: wosp.org.pl

W ostatnich tygodniach Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze swojego Funduszu Inwestycyjnego organizuje sprzęt dla szpitali, w związku z panującą epidemią koronawirusa. Do tej pory udało się WOŚP sprowadzić sprzęt warty dziesiątki milionów złotych, którego część trafiła do województwa kujawsko-pomorskiego.

WOŚP zakupił m.in. środki ochrony bezpośredniej dla personelu medycznego, respiratory transportowe i łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory. Z racji tego, że w kujawsko-pomorskich szpitalach, na szczęście, nie było zbyt wielkiego obłożenia chorymi na COVID-19, WOŚP póki co skierował do nich dość skromne wsparcie. Szpitale Uniwersyteckie im. Biziela i Jurasza otrzymały po dwa kardiomonitory, urządzenia służące do stałego monitoringu stanu pacjenta. Urządzenia trafiły w tych placówkach do klinik anestezjologii. Również dwa kardiomonitory przekazano szpitalowi w Grudziądzu i jeden SPOZ w Rypinie.

 

WOŚP przekazał do Bydgoszczy również kilkanaście tysięcy masek chirurgicznych, które trafiły do szpitali oraz Domów Pomocy Społecznej. We współpracy z firmą Decatlon przekazano również maski do nurkowania, które sprawdzają się również jako środek ochronny przed zakażeniem, dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu