Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu

Wizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 kwiecień 2020 00:11
Wizualnie Astoria coraz bliższa wykończeniu Fot: Bogusław Białas

Budowa basenu nowej Astorii przy ul. Królowej Jadwigi powinna zakończyć się w tym roku i wszystko wskazuje, że tak będzie. W ostatnim czasie od strony Brdy i ulicy pojawiły włókna szklane, przez co wizualnie można odnieść wrażenie, że prace wykończeniowe powoli zbliżają się ku końcowi.

Jednocześnie dzięki temu już dzisiaj możemy sobie wyobrazić jak będzie budowany obiekt wkomponowywał się w krajobraz Śródmieścia. Co prawda od dawna w obiegu są wizualizacje projektowe, ale co innego zobaczyć wykańczany obiekt na żywo. Wewnątrz obiektu powstaje niecka regulowanego basenu zgodna ze standardami międzynarodowej federacji pływackiej FINA.

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Obiekt będzie wielofunkcyjny, od strony Brdy mieścić będą się hangary kajakowe, z których korzystać będzie w głównej mierze sekcja kajakowa Astori Bydgoszcz.

 

Warte obejrzenia

  • Najlepsze polskie koszykarki powalczą nad Brdą o Puchar Polski

    W 2018 roku zawodniczki bydgoskiego Basket25 zrobiły niespodziankę zdobywając Puchar Polski. Pod koniec stycznia będą miały ponownie na to szansę, na dodatek przed własną publicznością, bowiem tegoroczny turniej Suzuki Puchar Polski odbędzie się na bydgoskiej Arenie Bydgoszcz, nad samą Brdą. Turniej rozpocznie się w piątek 28 stycznia, a zakończy w niedzielę 30 stycznia.

  • CWZS Zawisza staje się historią

    Zgodnie z podjętą w środę uchwałą, dzisiaj – z dniem 31 grudnia – rozwiązany zostaje Cywilno-Wojskowy Związek Sportowy ,,Zawisza”, można powiedzieć spadkobierca 75 tradycji wielosekcyjnego klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu