Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy pracują serwery odpowiadające za rejestr pojazdów dla całego kraju

W Bydgoszczy pracują serwery odpowiadające za rejestr pojazdów dla całego kraju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 15 kwiecień 2020 07:02

Skrót CEPIK zna zapewne każdy właściciel samochodu (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). Za utrzymanie systemu odpowiada mieszczący się w Warszawie Centralny Ośrodek Informatyki, kluczowe dla funkcjonowania CEPIK serwery mieszczą się też w Bydgoszczy.

COI posiada na terenie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego filie, gdzie pracują Centrum Zapasowe CEPIK. Gdyby z jakiś powodów były problemy z działaniem serwerów CEPIK w Warszawie, wówczas to Bydgoszcz musi zapewnić systemowi ewidencji działanie.

 

O tym, że w Bydgoszczy działa Centrum Zapasowe dowiadujemy się ze stenogramów komisji sejmowych, gdzie kilka tygodni temu omawiane były inwestycje COI. Ministerstwo Cyfryzacji chce w bieżącym roku odnowić pomieszczenia Centrum Zapasowego w Bydgoszczy. Środki na działanie CZ w Bydgoszczy również ujęto w budżecie państwa.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19
 • Na Covid w Polsce chorują obecnie głównie niezaszczepieni

  Najwięcej zachorowań na COVID-19 jest w województwach, w których jest najmniej osób zaszczepionych przeciwko tej chorobie. Czwarta fala koronawirusa jest pandemią niezaszczepionych – powiedział w środę w radiu RMF FM prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski.

Wiadomości z regionu