Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Pracownik Centrum Pulmonologii z COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 kwiecień 2020 14:41
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

Wirus COVID-19 dostał się również do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologi w Bydgoszczy. Wspomniany szpital obok Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego znajduje się na pierwszy froncie walki z koronawirusem.

Informację o stwierdzonym zarażeniu przedstawił na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa, która odbywa się w trybie zdalnym, marszałek Piotr Całbecki. W związku ze stwierdzonym zachorowaniem, kwarantanną zostało objętych 38 osób.

 

Do tej pory udało się uniknąć zarażeń personelu w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Bydgoszczy.

 

Problemy z COVID-19 dotykają natomiast innych szpitali bydgoskich ,które nie są dedykowane w chwili obecnej walce z koronawirusem. Ponad 20 zachorowań miało miejsce w Szpitalu Uniwersyteckim im. Biziela w Bydgoszczy. Zachorowania stwierdzono również w Szpitalu Uniwersyteckim Jurasza, Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym, 10 Wojskowym Szpitalu oraz Szpitalu MSWiA.

 

Szpital Dziecięcy złagodził środki ostrożności

Na temat Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy zrobiło się w kraju głośno, za sprawą wprowadzenia restrykcji uniemożliwiających przebywanie na oddziałach rodziców małych pacjentów, co było wcześniej stosowane. Wprowadzono to, aby zminimalizować dostanie się do placówki wirusa COVID-19.

 

Sprawa jest trudna, bowiem dzieci nie rozumieją przyczyny dlaczego opuszczają ich rodzice, co przekłada się na ich psychikę. O możliwość znalezienia kompromisowych rozwiązań pytał dzisiaj na sesji radny Jerzy Gawęda.

 

- Jak najbardziej chcielibyśmy, aby rodzice mogli być ze swoimi dziećmi – wyjaśniał marszałek Piotr Całbecki – To są decyzję, które podejmują lekarze, robią to w trosce o dobro pacjenta. Oczywiście lekarz jest lekarzem ciała i duszy, więc musi rozważyć jakie dobrać metody leczenia i rozważyć, co jest najlepsze dla pacjenta. (…) Nikt nie jest nieomylny i czasami podejmowane decyzje , kiedy zagląda nam groźba epidemii w oczy i mamy sygnały, że nie kontrolujemy tego systemu to być może te decyzje są podejmowane czasami na wyrost (…) Po konsultacji z różnymi specjalistami w szpitalu, te ograniczenia zostały złagodzone i w tej chwili nie są one tak restrykcyjne jak były one w zeszłym tygodniu. Musimy zaufać lekarzom.


Marszałek poinformował, że pomimo dostania się do szpitala wirusa COVID-19, na szczęście nie zachorował żaden pacjent.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

 • Wciąż dwa odcinki S-10 między Bydgoszczą i Toruniem bez umów

  Do końca maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planowała podpisać umowy na budowę drogi ekspresowej S-10 między Bydgoszczą i Toruniem. Mamy sierpień i wciąż dwa odcinki, czyli 50% celu, nie zostały zrealizowane. Musimy się liczyć z tym, że te kilka tygodni opóźnienia przełoży się też na opóźnienia w realizacji inwestycji.

Wiadomości z regionu