Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDwaj bydgoscy radni oddali diety, kolejni planują taki krok

Dwaj bydgoscy radni oddali diety, kolejni planują taki krok

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 00:14

W czwartek radni Paweł Bokiej i Szymon Róg z Rady Miasta Bydgoszczy zapowiedzieli, że przysługującą im za marzec i kwiecień dietę radnego przekażą na walkę z epidemią COVID-19. Są pierwszymi, którzy mówią o tym publicznie, ale za nimi mogą pójść kolejni samorządowcy.

Pieniądze radni zamierzają przeznaczyć na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy, który znajduje się obecnie na pierwszej linii front walki z koronawirusem w naszym województwie oraz na jadłodajnie dla ubogich, którą prowadzą misjonarze z Bazyliki pw. św. Wincentego a'Paulo w Bydgoszczy.

 

Docierają do na sygnały od radnych z samorządów ościennych, iż również planują swoje uposażenia radnych przekazać na walkę z koronawirusem.

 

W ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na posiłki, które gotują księża misjonarze z Bazyliki. Wcześniej na codzienny posiłek przychodziło około 200 osób – bezdomni i ubodzy. W okresie epidemii ta liczba wzrosła do 300.

 

Z tego też powodu koszty tej działalności są też większe, dlatego wsparcie od radnych będzie na pewno przydatne. Możemy również przelać dowolną kwotę na konto - 75 1020 1475 0000 8002 0127 3739 Prosi się o podawanie w tytule przelewu: ,,Bazylika pomaga”.

 

Warte obejrzenia

 • Zawisza zagra w III lidze!

  33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

 • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

  W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Był to jeden z najzimniejszych majów w XXI wieku

  Dzisiaj upały, które nie są przecież aż tak powszechne w czerwcu, dają nam trochę odetknąć. Poza ostatnimi dniami mamy jednak do czynienia z rokiem, który zaliczyć można raczej do tych zimniejszych. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że kwiecień był najzimniejszy w XXI wieku. Meteorolodzy z Intytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej również miniony maj kwalifikuja wśród tych chłodniejszych.

 • Sypniewski: Obstawiam, że wybory mogą być na wiosnę

  Z liderem Konfederacji w okręgu bydgoskim Marcinem Sypniewskim rozmawiamy o narracji jego formacji w sprawie ,,paszportów covid-owych”, pomyśle wojewody na walkę z alkoholizmem, pojawia się też pytanie o prawdopodobieństwo przyśpieszonych wyborów parlamentarnych.

Wiadomości z regionu